Skocz do zawartości
IGNORED

Moje Szpulowce a wasze?


darkul

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem:

Studer ReVox A700,A77,B77[krótko B99MKII-moim zdanie średnio udany],Tandberg 250,500,Uher Variocord[3 modele],mój ulubiony UHER Royal De Luxe,króciutko Uhera Logica,Akai 4000DX,o naszych nie wspomnę bo szkoda czasu..brzękoszpulkorwije.... no może Melodię i Tonette.

W więkrzośći miałem 2 ślady z dużym speedem.

To se newrati..ale można powspominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Miałem tylko Damę Pik :-) Niestety nie mogłem dojść do ładu z ustawieniem prądu podkładu po wymianie głowicy i stała bezczynnie na półce. Później została dawcą istotnych organów dla jednej z moich konstrucji, a jej nędzne resztki wylądowały na śmietniku historii.

Chodzi mi po głowie zakup jakiegoś szpulowca - podstawowy warunek: tor prowadzenia taśmy, nie może zawierać elementów nieruchomych, po których przesuwa się taśma - ale nie mogę się jakoś zdecydować. A ceny na Allegro zwalają z nóg :-(

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kwestia przynaleznosci magnetofonow do tej zakladki zostala rozstrzygnieta ?

Niewazne, to bedzie pirackie. Oto absolutne cudo ze szwabskiej strony, do ktorej mi dales lin G. Mark, dziekuje !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To lepsze niz rozkladowka w Playboyu !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dudivian

Miałem to gówno niestety.... kiepski blaszak z crosfieldem.

Tandbergi to tylko te na High reel!te juz inaczej były zdiełane.

====

a jeszcze po swoim tate odziedziczyłem Dniepra[bolszaja maszina] i Uherka report 4200.

====bym zapomniał..NAGRĘ Kudelskiego miałem 2 modele,II i III...niedozarabania... ale serwisować tez sobie musiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pr99 to był revox, ale Darkul pisze , że zerżnęli z a700. Aż tak wysoko mierzyli? Koncert to była porażka mechaniczna i elektroniczna. Duży poziom szumów, przesłuchy w 4ścieżkowcach o niedopuszczalnym poziomie, giazda wyłącznie din(co jeszcze nie było , aż takim problemem), rolki prowadzące falujące, rolki napinaczy blokujące się i odpadające przy przewijaniu, lampka autostopu grzejąca taśmę do granic możliwości itd itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99 jeszcze robią.... w studio miałem...

W radio miałem fajnego Studerka 820..to był sprzęt/jest!?..a naprzeciw niego miałem 2 kostkli Telefunkena nieśmiertelne M15...nawet heady do nich mam.

Magyary cos tam zrzynali ...ze sztudra..i z podobnym skutkiem jak nasi kancierta..dupa.

===========

A po tych taśmach do dziś ciągam nosem.

Alca Jole..Pat Boony..Ventures,Les Pole,Shadows,Chet Atkins,Presleye..... Sedaki... na cedekach często wychodzą sparszywione wersje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Koncerttach przetaczaliśmy rolki boczne[wybieraliśmy by odciążyć],zmienialiśmy logikę...wszystko k.... i nic.

Unikałem jak ognia 4 ściezkowców..przesłuchy mnie wkurzały..

A 2 śladem wpieniałem miłośników kaseciaków..bo deki zawsze pierdziały a nie grały i do dzisiaj im to zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro sluchac o biednym Koncercie. Kiedys widzialem go na zywo i zafascynowal mnie silnik - wielki ze zdaje sie zewnetrznym wirnikiem z ferrytu (?). To cudo bylo produkowane tylko na zamowienie jak wyczytalem w literaturze, wiec myslalem, ze reprezentuje jakis poziom. Czy od tego "referencyjnego" modelu Kasprzaka mozna wywiesc poglad o jakosci calej reszty szpulowcow tego producenta, czy popelnil on jednak cos przyzwoitego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam lampowego Szmaragda z pięknym magicznym oczkiem z początku lat sześćdziesiątych. Tylko, że pękł pas(ek). Poza tym grał do ostatniej chwili :) Mam nadzieję, że uda się dobrać odpowiedni pas. Ma niespotykane wymiary, bo zakładany jest na duże koło zamachowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, juz chcialem pytac, czy na chodzie zanim doczytalem do konca o tym pasku. Trzymaj go, siedz na nim jak smok na swoim skarbie bo sekta monofoniarzy juz sie na swiecie ujawnila i szuka klejnotow (magnetofonow, gramofonow i plyt monofonicznych) dla zaspokojenia swych rzadz. Starzy ludzie momo to powiadaja, ze pod wzgledem pieknosci podobno czeskie Tesle byly lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Szmaragd. Mój jest w innym kolorze i ma lakier młotkowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala dygresja ale to pierwszy i ostatni raz: szmaragdowa strona doprowadzila mnie tu:

ladny mebel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i tu: grajacy opiekacz/gofrownica:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.