Skocz do zawartości
IGNORED

Oppo UDP-203 4K Ultra HD warto już teraz?


Rafał35

Rekomendowane odpowiedzi

 

Szkoda tylko że niema zaimplementowane Netflix i Youtube - można by od razu na projektor z tym wyjść a tak dodatkowe przystawki pozostają . Konkurencja jest lepsza w tym temacie.

 

Które mozna wpiąć w wejście HDMI w OPPO. Tak mam wpiętego ROKU.

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw, ile osób zauważyłoby jakieś różnice w jakości obrazu między odtwarzaczami typu właśnie OPPO, czy inne, powyżej 3, 4 tysięcy, a standardowymi za 1000 - 2000 zł.

 

2000 zł za odtwarzacz BR to już raczej średnia półka. Standard to trochę poniżej 1000 zł - tak mi się przynajmniej wydaje. Tymczasem korzystając z promocji do zabawy kupuję LG UBK80 za 399 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo, jeśli chodzi o Oppo to nie wiem co oni tam włożyli do środka ale obraz z niego jest super.

 

Czyli na tym samym telewizorze powinny być spore różnice w jakości obrazu? Nie chcę się mądrować, ale jakoś nie wierzę w to, mam nadzieję, że już niedługo będę miał przyjemność to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Firma się nie zwinęła, tylko z BR coś im nie pykło.
Raczej nie o to chodzi. Ja mam 205. Kumple 203. 105 i 103. W moim gronie pytanie na marke BR byla tylko jedna odpowiedz. Wiec raczej chodzi o to ze w porownaniu do telefonow Oppo gdzie sprzedaja sie w ogromnych ilosciach takie BR to juz niszowy produkt nie dla kazdego a i konkurencja tez depcze po pietach. Cena takze nie jest przyzwoita dla typowego Kowalskiego wiec moja osobista opinia jest taka ze zaczelo im sie to mniej oplacac.

Zwlaszcza ze planuja rozwinac skrzydla z telefonia na Europe wiec moze tak byc ze akcjonariusze zamkneli temat BR.

 

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi jedna rzacz.

 

A mianowicie porownanie, roznic w obrazi:

 

1. Film BluRay FullHD z plyty na oppo 203/205

 

2. Film po dlna/usb kopia 1:1 BluRay HEVC odtwarzana przez oppo 203/205

 

3. Film odtwarzany z PC kopia BluRay 1:1 HEVC wysylany po HDMi do AvF do Projektora.

 

Na komputerze mam zainstalowane kodeki MadVR aby w czesci uzyskac efekt darbee (wiem 203 nie ma Darbee) ale smiem podejzewac ze film odtwarzany na kompie jest duzo gorszej jakosci niz przez oppo.

 

 

Jest jakis uzytkownik oppo 203/205 ktory bylby w stanie zgrac plyte na PC i porownac obraz z PC i Oppo? Daloby mi to do myslenia na temat zakupu oppo 203/205 poki jeszcze sa dostepne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Adi777@ Nie wiem jaki masz tv ale spokojnie powinieneś odczuć różnice na plus. Oczywiście czym większy ekran tym bardziej ją widać. Jeśli chodzi o moją skromną osobę ,to przesiadka z modelu 105D na 205 dała sporo jeśli chodzi o jakość obrazu, nawet pomimo tego ,że brak jest procesora darbee w modelu 205. No ale ja oglądam tv na 120 calach,nie wiem jak to wygląda na mniejszych ekranach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A mnie ciekawi jedna rzacz.

 

A mianowicie porownanie, roznic w obrazi:

 

1. Film BluRay FullHD z plyty na oppo 203/205

 

2. Film po dlna/usb kopia 1:1 BluRay HEVC odtwarzana przez oppo 203/205

 

3. Film odtwarzany z PC kopia BluRay 1:1 HEVC wysylany po HDMi do AvF do Projektora.

 

Na komputerze mam zainstalowane kodeki MadVR aby w czesci uzyskac efekt darbee (wiem 203 nie ma Darbee) ale smiem podejzewac ze film odtwarzany na kompie jest duzo gorszej jakosci niz przez oppo.

 

 

Jest jakis uzytkownik oppo 203/205 ktory bylby w stanie zgrac plyte na PC i porownac obraz z PC i Oppo? Daloby mi to do myslenia na temat zakupu oppo 203/205 poki jeszcze sa dostepne.

Szkoda ze dopiero teraz z tym wyskoczyles bo juz zwiozlem swoje kino do Polski a mialem jakis czas temu podlaczony swoj PC do gier to bym to zrobil heh

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze mam zainstalowane kodeki MadVR aby w czesci uzyskac efekt darbee (wiem 203 nie ma Darbee)

Nikt nie broni używać Oppo 203 z procesorem Darbee. Używam taką kombinację w odtwarzaniu FullHD i efekt jest jeszcze lepszy niż bez Darbee. Ceny procesorów mocno spadły i naprawdę to dobrze wydane pieniądze. Obraz z Oppo 203 jest bardzo dobry, jednak moim zdaniem Oppo 203 + Darbee to dodatkowy plus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze mam zainstalowane kodeki MadVR aby w czesci uzyskac efekt darbee (wiem 203 nie ma Darbee) ale smiem podejzewac ze film odtwarzany na kompie jest duzo gorszej jakosci niz przez oppo.

Jesteś w błędzie. Wydajny komputer z dobrze skonfigurowanym madVR da lepszej jakości obraz niż Oppo. I ta różnica jest całkiem wyraźna, nie trzeba patrzyć przez lupę żeby ją dostrzec. Mówię oczywiście o FullHD, w 4K się nie bawię.

Darbee jest moim zdaniem trochę przereklamowany - na wysokich ustawieniach wprowadza efekt sztuczności w obrazie, a znów na niskich zmieniają się tylko trochę światła i cienie, trudno powiedzieć czy jest lepiej czy gorzej, po prostu inaczej. Pobawiłem się nim, ale teraz mam domyślnie wyłączony.

 

Dźwięk natomiast jest trochę lepszy bezpośrednio z płyty. Rozkodowany przez kompa i przepuszczony przez HDMI musi wprowadzać jakieś zniekształcenia. Nie żeby jakaś drastyczna różnica, jednak da się to usłyszeć.

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba podłączać darbee do 203 ma on funkcję w ustawieniach obrazu pod tytułem ostrość. Robi jak dla mnie identyczna robotę co darbee w 103d. Wystarczy suwak dać na +3-4 co odpowiadało 20-30 w darbee a mamy ten sam rezultat ostrości i wydobycia szczegółów. Miałem procesor darbee, 103d oraz 203.. :-) 203 sama wystarczy nie potrzeba jej już wspomagać..:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba podłączać darbee do 203 ma on funkcję w ustawieniach obrazu pod tytułem ostrość. Robi jak dla mnie identyczna robotę co darbee w 103d.

Może identyczną nie, bo to jednak inny algorytm, ale efekt rzeczywiście jest całkiem niezły. Ja ustawiam +2 na uwydatnienie krawędzi i +1 na detale, żeby mieć namiastkę tego co robi madVR.

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież różnice widać gołym okiem:

 

103:

 

BDP-103-Internal-hr.jpg

 

 

203:

 

dz01NTAmaD00MjY=_src_43620-odtwarzacz-oppo-udp-203-4k-ultra-hd-blu-ray-audiocompl-fot3.jpg

 

 

A raczej prawie ich brak.

 

Lekko zmodyfikowane płyta analogowa oraz cyfrowa zapewne z mocniejszym prockiem i nowym softem. I zapewne inny napęd.

 

Ja bym brał 203-kę.

 

BTW OPPO są duzo lepiej wykonane od obu Panasoniców i 700 i 900. Gdzieś na hdtvpolska.com są rozbierane zdjęcia.

 

 

Pozdro

 

 

 

..czyżby księgowi ponownie paluchy maczali... :) chodzi mi o "radiator" na płytce HDMI....dokładnie 6m11s.....zobaczcie... :)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

...tylko nie wiem czy dołożyli czy usunęli...to coś...hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie zagadnień porównawczych to na pewno na plus oppo 203 jest:

 

- 203 to efekt wcześniejszych doświadczeń od strony hard i soft (dopracowany).

- 4K (jak ktoś nie ma teraz to może mieć w w przyszłości), mi wystarczy full hd. Ale może kiedyś...

- świetny transport cd dla daca

- ogólna wysoka jakość obrazu, w szczególności dla posiadaczy projektorów i chyba osobom posiadającym projektory chyba najbardziej polecam ten produkt.

- po podpięciu tv apple lub chromecast widać dodatkowe skalowanie.

- bardzo cieszy obniżająca się cena blu ray. Zaskoczeniem jest dla mnie jakie fajne tytuły można znaleść w cenie biletu do kina. (ja zbieram klasykę światowego kina). Szczególnie atrakcyjne ceny są nośników bez pl napisów i fonii. Są o połowę tańsze u nas;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.