Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki do 3 tys zł


Heban

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo

 

Czy możecie mi polecić głośniki do 3 tys. zł ? +/- 200 zł

A oto garść niezbędnych danych:

 

obecny zestaw:

Marantz CD 7300

Rotel RA-02

Pomieszczenie 25m2 średnio wytłumione

 

Muzyka:

Jazz 70%, klasyka (pianino, wiolonczele, skrzypce, opery) 20%, rock (Robert Plant, Pink FLoyd, Faith No More).

 

Preferencje odsłuchowe:

W tej chwili szukam dźwięku jak najbardziej zbliżonego do wzmacniacza lampowego, ciepłego, z wyraźnym lecz nie agresywnym basem, bardzo szczegółowego, pełnego powietrza, z wyraźnie zbudowaną sceną.

 

Szukam głośników, które będą najbliżej mojego ideału w tym przedziale cenowym. Czy Państwa zdaniem powinienem się zastanowić nad wymianą wzmacniacza i kupieniem profesjonalnych kabli ? na każdy z elementów skłonny byłbym wydać około 3 tys zł. Bardzo proszę o Państwa propozycję - przypominając, że zmierzamy w kierunku opisanych powyżej preferencji odsłuchowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acoustic Energy Aegis Evo 3. Około 3000zł. i te mi się podobały. Poza tym w tej klasie cenowej nie znam kolumn o akceptowalnym dźwięku. Ja stawiałbym na używane, np. Dali 450, albo DIY, albo kupiłbym za 1000zł. Magnaty Vintage 110, takie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wymieniłbym wysokotonówki na Vify D25AG35, zwrotnice, zmienił strojenie skrzynek, i za ok. 2000mam kolumny z dźwiękiem wartym 5-6kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Dali im wyzszy model tym lepiej ;-D a jak by Ci sie 800 trafily to bys zycie za nie oddal ;-D. Z uzywek mozesz cos Totema ( zawsze graja przestrzennie i cieplo) ewentualnie Paradigmy z serii Studio tez uzywka np 60...a ostatnio mnie zachwycily kolumny piterskiego ( sprawdz na forum) tylko ze on gra z hybryda

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heban skoro jestes z Wrocka to zajrzyj do Combitu ja ostatnio kupilem tam Cabasse Jonque 301 bubinga i z taka muza graja swietnie a wygladaja jak kolumny za 10 000 moze maja cos jeszcze ciekawego do zaoferowania. Jak bedziesz w poblizu Olawy to zapraszam do mnie na odsluch ze wzmakiem lampowym mysle ze tego szukasz tylko jeszcze o tym nie wiesz muzyka ktorej sluchasz lubi lampe a ja w tej chwili mam dwa do dyspozycji. tel. 888 112 471 dzwon jak masz ochote posluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym uszczknął coś z tych 3 tysięcy i dołożył do lepszego CD. Wystarczy że trafisz gdzieś Dali 450 kóre chodzą sporo taniej niż według mnie gorsze 470 (gorsze do czasu przeróbki tych ostatnich jak sądzę:))). Podobny problem miał kolega Shinonbi z forum miał Castle Pembroke, CD Marantza 6000 coś tam, i Creeka 50i - co się nakombinował kablami - wszystko na nic. Na koniec wymienił CD na MF A3 CD i teraz kupuje płyty i zbiera na mieszkanie. To tak dla przykładu bo Pembroke to za cholerę w Twoich 25m2 nie zagrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na elektronike to jest to dosc ostro i agresywnie grajacy komplet a wiec kolumny z takimi preferencjami jak Twoje powinny grac jak najbardziej srednica i bron boze nie miec rozjasnionej gory pasma. Stad dobry skadinad pomysl w wielu sytuacjach jak Aegis Evo 3 od Acoustic Energy jest chyba chybiony. Podobnie Dali 470, ktore takze maja dosc wyraznie zaznaczona gore (pomijajac faktycznie bardzo cieply i wielki bas). Seria Castle jak najbardzie pasuje aczkolwiek kontrola basu przez RA02 jest pod znakiem zapytania bo to nie sa zbyt efektywne kolumny. Problem generalnie jest w tym, ze kolumny za okolo 3 tys. bardzo rzadko sa muzykalne i graja dobrze srodkiem. Cabasse takze odpadaja moim zdaniem bo epatuja tylko dynamika a spojnosc pasma to ostatnia cecha o jaka Francuzi dbaja. Wypada szukac wsrod kolumn z Angli z drugiej reki i moze cos sie znajdzie wsrod Spendorow czy wlasnie Castle. Reszta chyba drozsza.

 

pzdrw

 

soso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Podsumowując:

1 Generalnie CD i wzmak jest zbyt ostry i trudno cos dobrać tak żeby grało ciepło i łagodnie.

2 Do trzech tysięcy raczej powinienem szukać dobrych kolumn z drugiej ręki.

 

A co powiecie na wymianę CD na Musical Fidelity A3.2 i dołożenie jeszcze tysiaka do kolumn ? W sumie uzbieraloby sie juz 4 tys. i CD bylby juz chyba calkiem niezly. Przepraszam ze tak troluje ale wiecie ze trzeba sie liczyc z kazdym pieniadzem i najpierw godziny szukania, dobierania, ględzenia, odsłuchiwania... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Twoim oczekiwaniom (ciepły miękki dzwięk z dużym basem)odpowiadałałby Monitor I OPUS AUDIO (VIFA PL + SCAN SPEAK ) Znajomy spod Bydgoszczy kupił za 3200 i jest zadowolony.Słucha z Onkyo (amp) i Marantz (cd) .Gra niezle .

OPUS ma teraz jakąś wyprzedaż bo zmiana oferty czy coś. Normalnie wołali ponad 4200 zł .

 

Szacuneczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

może zainteresujesz się kolumnami, które mam na sprzedaż. Są to kolumny Heco Signature Front, nowe {kupione pod koniec września}, czarne. Kolumny mają wysoką efektywność 92 dB więc do niezbyt mocnego Rotela i dużego salonu jak znalazł. Kupiłem je z myślą o zestawieniu z moją lampą ale jednak okazało się, że nie grają tak jak bym chciał. Sprawdzałem u kolegi z Sonym i było dużo lepiej. Lubią grać głośno. Kolumny te były testowane w Audio nr 2/2002 i uzyskały ocenę bdb. W sklepie kosztują 3999 zł. Ja moje sprzedam za ok.1900 zł. Z transportem nie będzie wiekszego problemu poniewaz mieszkam w Poznaniu więc do Wrocławia żabi skok. Chciałem dołaczyć kompletny test tych kolumn ale ma za dużą pojemność. Jeśli chcesz to mogę go przesłać na adres mailowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejsce "Szanowni Państwo" chyba lepiej pisać "Szanowni Panowie" : -)

Szczególnie to było widać na ostatnim AS.

 

Wypatrzywszy tam niewiastę (poza hostessami) zapytałem ją z nadzieją w głosie (stosując usmiech Pana z PZU inkasującego składkę)

"Pani przyszła tu sama czy dla towarzystwa"

 

Pani odpowiedziała (z miną Pana z PZU do którego zwracamy się wypłatę odszkodowania)

"Sam Pan sobie odpowiedział"

I tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso > a sluchales ty chlopie Cabassow Jonqe 301 o ktorych wczesniej wspominalem? po twojej wypowiedzi sadze ,ze nie bo jesli cos tam slyszysz to bys nie napisal o braku ich spojnosci bo to akurat absurd to wywazona kolumna o ogromnej skutecznosci grajaca ze slabiutka lampa ,ze czapki z glow a do tego ten wyglad dzisiaj juz sie nie robi takich kolumn za takie pieniadze. Ale nielatwo je kupic nie ma ich duzo a wlasciciele nichetnie sie ich pozbywaja. Sadze iz myslales o nowych modelach Cabasse te tez mi sie nie podobaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix,

 

nie natezaj sie tak bo zylka peknie. Rozmowa jest o konkretnej sytuacji: prosty rotel + prosty marantz a nie slodka lampka do ktorej generalnie chyba cabasse czy triangle dobrze pasuja. Nie odbieram tym francuskim kolumnom prawa do sprawdzenia sie innych ukladach i mysle, ze moga grac super ale nie z budzetowym tranzystorem. Sam mam takze RA02 i wiem jak to gra z trinaglami naia wiec stad moje wrazenia, ktorymi sie dzielilem.

 

Powiedz szczerze czy polecasz z czystym sumieniem cabasse do tego zestawu?

 

pzdrw

 

soso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz spróbować z Totem Rainmaker lub Arro. Oba troszkę, przkraczają budżet, ale tak się powinno przecież kupować kolumny. Droższe niż te na jakie nas stać :). Czyli, posłuchać możma już teraz, i jeśli faktyucznie brzemieni będzie satysfakcjonujące to poczekać ten miesiąc, zaoszczedzić na papierosach i kupić coś lepszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.