Skocz do zawartości
IGNORED

Co sadzicie o DAC CEC DX71 MkII


Robinson

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm....

 

Zasadniczo WARTO, ale:

 

1) warto zainwestować w firmowy transport z Superlinkiem (oczywiście, im wyżej tym lepiej); specjalny kabelek do tego wygląda wybitnie niepozornie, a kosi "klasyczną" konkurencję do min. 1000-1500 USD (sprawdzałem osobiście),

 

2) jeśli planujesz połączenie z (tylko wysokiej klasy) transportem bez Superlinka, od drogiej cyfrówy nie uciekniesz; po prostu nie zagra,

 

3) stopień regulowany jest znowu b. wysokiej klasy (porównywalny bądź lepszy niż niejeden preamp za kilkanaście kzł) ALE nie lubi się z niektórymi końcówkami, tj. gra pięknie, ale w określonych sytuacjach pojawia się głośny trzask; zaznaczam, że TRUDNO trafić na taką końcówkę, przytłaczająca większość wzmacniaczy mocy nie generuje takiego efektu; niestety, mnie się udało :)

 

Wrażenia odsłuchowe: wybitnie zrównoważony i neutralny; ten gatunek dźwięku, który niczym nie powala za pierwszym uderzeniem, a od którego potem nie można się uwolnić.

 

Aha, podobno DX71 są na wylocie, a CEC planuje coś nowego. Osobiście nie przejmowałbym się tym i nie czekał na zbawienie, ale kupował teraz, póki jeszcze są, bo to naprawdę przyzwoity klocek.

 

Pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin -> problem z tym Superlikiem jest chyba taki, że niestety występuje tylko w najnowszych wersjach transportu 51, więc second-hand raczej odpada ... popraw mnie jak sie mylę.

 

Nie wiem Superlink działa w CECu, ale jak działa tak jak w DPA, to warto.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Marcin --> Dzieki za informacje, powiedz mi cos jeszcze o wzmacniaczu sluchawkowym w tym przetworniku , czy wogole uzywasz i jezeli tak to jak sie sprawuje.

 

Elberoth --> O jakich problemach z Superlinkiem i transportem 51 piszesz, nie ukrywam, ze wlasnie on mialby byc tym pierwszym wiec to wazna sprawa dla mnie.

 

Pozdrowki

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superlink występował także w TL2SL, potem przemianowanym na TL2X (bodajże) - kosztowało to ok. 14kzł, o ile wiem, w tej chwili nie jest już produkowane. W TL51 występuje już od dłuższej chwili, tj. bodaj od czasu wprowadzenia TL51Z w miejsce TL5100Z (Superlink pojawił się i w odtwarzaczu TL51Z, i w transporcie TL51); nowa, dopiero co wprowadzona wersja odtwarzacza TL51XZ na pewno też go ma, o ew. nowym transporcie nic nie wiem

 

Słuchałem DPA (SX128) i z, i bez synchronizacji, i twierdzę, że różnica na Superlinku jest większa, oczywiście na korzyść.

 

Wzmacniacza słuchawkowego CEC-a używam sporadycznie z HD600; nie jestem wielkim znawcą wzmacniaczy słuchawkowych, ale uważam, że ten "gra".

 

Pzdr, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kilka fotek..szkoda tylko ze wersjii MK2 zoszczedzili i dali cieniarskie przetworniki w wersjii pierwszej były BB PCM1704 Ciekawe jaki jest tam filtr cyfrowy czy tez Burr browna DF1704???

[obrazekLUKASZ-210086_1.jpg] [obrazekLUKASZ-210086_2.jpg] [obrazekLUKASZ-210086_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-798-100001701 1170261486_thumb.jpg

post-798-100001702 1170261485_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEC nie wycofuje się z CD, przygotowywują nowy transport, cena ok. 20kzł.

 

A co do przetworników: primo, cienkimi bym ich nie nazwał. Secundo, zmiana nie została podyktowana oszczędnościami, tylko jakąś debilną recenzją, gdzie wytknięto zbyt wysoki poziom szumu cyfrowego (oczywiście w pomiarach, bo na odsłuch było to nie do wychwycenia). P. Candeias się wk...wił i zmienił przetworniki na takie, które grają nie gorzej, za to lepiej wypadają w pomiarach; oczywiście spotkało się to z jednym wielkim "och" i "ach"... :)))

 

Filtr cyfrowy został po staremu - BB :) , podobno poprawiono jeszcze dekoder SPDIF tak, by przyjmował sygnał 24/192.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjp z nieba mi spadłeś :)

 

Widzę, że masz zestaw TL51 i DX51 - możesz mi odpisać na poniższe pytania:

- czy faktycznie ma problemy z płytami np. porysowanymi i CD-R'ami?

- czy ta kombinacja sprawdzi się w żywej muzyce - od rocka począwszy, kończywszy na metalu (wiem, profanacja ;))

- czy to prawda że dzwięk nie schodzi zbyt nisko?

- jaka maksymalna cena za komplet jest przyzwoita :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy później...

Mam ten przetwornik,oraz transport CEC TL-2X,i słuchałem dużo różnych klocków i zestawień,i...zostałem przy tym co mam.Jeśli chodzi o przetwornik jeśli ktoś nie potrzebuje przedwzmacniacza to niech kupuje DX 51,różnice w brzmieniu są chyba trudne do wychwycenia.Przedwzmacniacza próbowałęm pare razy,ale nie bardzo mi się podobał.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.