Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  58 członków

Sennheiser Klub
IGNORED

Sennheiser klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nirvana stała u mnie przedtem na dolomicie i już było bardzo dobrze ,zastosowanie Gravity to pewien kompromis,

fantastycznie nasycona średnica ,zwiększona mikrodynamika ,mnóstwo dodatkowego "planktonu muzycznego" ale

kosztem lekko złagodzonego ataku .

Generalnie całościowo wyszło to w sumie na plus biorąc pod uwagę kolumny Altec 604 (współosiowy głośnik tubowy

o skuteczności 99dB) oraz elektrostatyczny system słuchawkowy Eurydyka+Stax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam serio :)

Nigdy nie ukrywałem przed światem, że ja nie słyszę jakiegokolwiek wpływu kabli słuchawkowych na zmianę dźwięku, ale wkurza mnie ten stock'owy kabel od HD600.

Jest przede wszystkim jak dla mnie za długi.

I brzydki jak cholera :)

Dlatego chcę zanabyć jakiś ładny kabel do HD600 i jestem ciekaw, czy macie jakieś sprawdzone źródła skąd zaopatrujecie się w kable do słuchawek?

 

Earstream robi kable do Sennheisera,to zdaje się produkcja forumowego kolegi @michelangelo,zastanawiam się nad nim,miał ktoś styczność?

 

http://earstream.eu/page/70/Kable+sluchawkowe/l

 

 

Po tygodniu z zestawem Heed/HD650 stwierdzam,że póki co nie będzie ataku na HD800;) Właściwie do pełnego zadowolenia brakuje jedynie kosmetycznych zmian,podejrzewam,że za lekkie przygaszenie brzmienia odpowiada nałożenie się cech wzmacniacza i słuchawek w odniesieniu do góry pasma-gdzie Heed jest nieco powściągliwy,a 650-ki niemal z tego słyną.

Kusi mnie Lehmann BCL,próbuję się ustawić na odsłuch,jeśli się nie uda to pozostawałby zakup w ciemno.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos recablingu,znalazłem jeszcze coś takiego:

 

https://audeos.pl/hd650deluxe

 

https://smakaudio.pl/sluchawki/furutech-adl-ihp35s-13m-cena-jakość-740?utm_source=okazje.info&utm_medium=referral&utm_campaign=okazje.info

 

Wczoraj nabyłem Cardasa dedykowanego do Sennek,fajny kabelek ale jego sygnatura chyba bardziej komunikowałaby się z HD600 niż z HD650,tak czy inaczej recabling rozpoczęty;)

Ponoć Zu Mobius synergizuje z HD650,jakieś inne kable do Sennheiserów?

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekablował ktoś z was HD600/HD650 ?

Tak, ja recablowałem/uję, a co byś chciał wiedzieć?

 

Ponoć Zu Mobius synergizuje z HD650,jakieś inne kable do Sennheiserów?

Conducfil Sonolene 3014, Canare Starquad L-4e5c, ja mam swoje HD600 na Sonolene 3014.

Jeden przewód do jednej słuchawy i kolejny do drugiej oba łączą się w jacku.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conducfil Sonolene 3014, Canare Starquad L-4e5c, ja mam swoje HD600 na Sonolene 3014.

Jeden przewód do jednej słuchawy i kolejny do drugiej oba łączą się w jacku.

 

Sonolene sprzedaje Earstream,tak z grubsza jaki charakter?

Pomęczyłem dziś Cardasa i...wróciłem do oryginalnego z HD650,kardasik zbyt grzeczny.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wszystkich kabli z jakimi słuchałem hd650 tylko właśnie Zu Mobius ( mk II ? ) był niesamowity - reszta mocno koloryzowała brzmienie ( kable moon audio np. ) - ale muszę też przyznać że wzm. i źródło podeszły hd650

 

Zu Mobiusa ktoś sprzedaje w PL?

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonolene sprzedaje Earstream,tak z grubsza jaki charakter?

Sonolene wg Michała Wyroby to najlepszy z dostępnych w niskiej cenie.

Charakter, hmmm bardziej przestrzenny niż Canare, scena jest z nim szersza, bas i reszta jakby bez podkolorowań, niektórzy mogą to odebrać jako suchość i techniczne granie, ale to zależy z jakimi słuchawkami.

Canare ma dociążony bas , dźwięk jest bardziej nasycony, średnie tony i wysokie są podawane w przyjemny sposób, ale przez to dźwięk jest podawany na twarz bardziej w kierunku głowy z sonolene jest troszkę inaczej i rozchodzi się bardziej na boki.

A że HD600 grają dość gęstym brzmieniem to dałem im Sonolene, robiłem też z Canada dla kogoś i jest zadowolony w sumie w HD650 też może się podobać, bo kolega brał dla siebie do tych słuchawek i był zadowolony.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, też się przymierzam do tego kabla - już wcześniej go wynalazłem :)

Chyba go sobie zamówię, bo wygląda naprawdę kozacko i koniec końcem, będę już miał ostateczne zdanie o wpływie kabla słuchawkowego na słuchawki.

Dodatkowo popartego obszerną recenzją :D

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-okablowania-audeos-deluxe-hd580600650/

Póki co nie uświadczyłem jakichkolwiek zmian w dźwięku jeżeli chodzi o wpływ kabli jakichkolwiek - no ale tym razem będę miał możliwość skonfrontować swoje wrażenia w zestawieniu do obszernej recenzji tego samego kabla słuchawkowego, co powinno być fajnym argumentem w dyskusjach.

 

Tak, ja recablowałem/uję, a co byś chciał wiedzieć?

 

Szukam jakiegoś kabla, w którym nie ma efektu mikrofonowego (nie trawię tego) :)

Testowałeś może u siebie któryś z tych kabli?

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR3.TRC2.A0.H0.Xhd650+cable.TRS0&_nkw=hd650+cable&_sacat=0

Chodzi mi tylko i wyłącznie o jakość wykonania i brak efektu mikrofonowego.

Edytowane przez BeatX

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam dokładnie przeciwne doświadczenia, heh..

No ale z recenzji na audiofanatyk.pl wynika, że w kablu od audeos.pl nie ma efektu mikrofonowego :)

Jeszcze poczekam na kilka opinii i zdecyduję, który kabel kupić.

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba go sobie zamówię, bo wygląda naprawdę kozacko i koniec końcem, będę już miał ostateczne zdanie o wpływie kabla słuchawkowego na słuchawki.

Moje też tak wyglądają :) z Canara, czy Sonolene, niestety to nie miedź 7N, ale i tak lepszy niż stockowe.

Nie dałbym za FAW lub Audeos ponad 4 stówy, no może ten drugi bym się jeszcze skusił, ale za FAW 3 m ponad 1tys na pewno nie.

 

A co waszym zdaniem jest mikrofomnowaniem, to że oplot ocierając się o nas przenosi się do słuchawek?

post-18457-0-51682000-1463484071_thumb.png

post-18457-0-97579100-1463484091_thumb.png

post-18457-0-65315300-1463484092_thumb.png

post-18457-0-71302000-1463484126_thumb.png

post-18457-0-58247800-1463484134_thumb.png

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sam robię takie kabelki, Earstream zawołał kiedy s ponad 4 stówy za 3m na Sonolene, później zszedł z ceną na 300 z hakiem z propozycją nie wkładania go w oplot, czyli tak jak pisałem wcześniej po jednym przewodzie od każdej słuchawki do jacka, gdzie dwa Sonolene spotykają się ze sobą i tak mam zrobione, podobno tak lepiej nie ma przesłuchów między kanałami lepsza przestrzeń etc. więc sobie zrobiłem sam, później kilka wykonałem dla ludności :)

Choćby te które są na zdjęciach zresztą mojego autorstwa :)

 

Ten na białym tle to dwa przewody Sonolene w swojej izolacji i ekranie włożone w oplot i zakręcone znaczy się kolejność odwrotna :D, a ten na czarnym tle to Canare Starquad L4E5c w oplocie i w swojej izolacji, teraz robię inaczej wypruwam Canare z izolacji i albo zostawiam tylko w ekranie plus na to oplot, albo pozbywam się też ekranu wtedy kabelek jest lżejszy i nie ma efektu ściągania słuchawek z głowy :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieno, to mistrz :)

Tylko z jednego, jedynego powodu nie kupię kabelka od Ciebie: nie ma żadnej audiofilskiej recenzji na temat wpływu Twoich kabli na dźwięk :D

Nie zrozum mnie źle - nie to, że ja się sugeruję recenzjami - Twój kabel pewnie spełniłby wszystkie moje oczekiwania, ale skoro już wydaję trzy stówki na kolejny kabel słuchawkowy, to tym razem chcę mieć "na papierze" jakąś audiofilską recenzję jaka to niby poprawa w dźwięku po wymianie kabla w kontraście do moich obserwacji z odsłuchów.

Na potrzeby dyskusji na tym forum i nie tylko, ma się rozumieć :D

 

Bo jak piszę, że z moich doświadczeń wynika, że kable słuchawkowe nie wpływają słyszalnie na dźwięk i jak przytaczam w formie krytyki fantazyjne opisy audiofilskich recenzji po rekablingu np. HD800 jakimś tam kablem - to w odpowiedzi słyszę żale typu: "a słuchałeś tego kabla, że się wypowiadasz?" :D

Tym razem będę mógł napisać: "tak, słuchałem" ;)

Edytowane przez BeatX

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha :)

Już Cię lubię BeatX.

Recenzja jest Sonolene od Earstream, znajdziesz i nie sądzę, zeby ten ode mnie różnił się od tego z recenzji.

No i muszę powiedzieć nieskromnie, że jak robiłem koledze z audiohobby spod W-wy to uznał, ze jakość wykonania mojego a tego od Earstream to dwie różne bajki nie wiem, czy chciał mi wejść bez mydła, ale może coś w tym jest.

Musiałbyś zobaczyć jak wyglądają połączenia elementów we wzmacniaczach Earstream to może doszedłbyś co miał na myśli kolega z audiohobby.

Pzdr

 

P.S.

Sonic Pearl od środka :)

http://www.6moons.com/audioreviews/earstream/4.html

 

Mam od niego Moonlight i wierz ,mi nie chcę do niego zaglądać po tym co jest w Soniku za 5 tys, chociaż brzmieniowo Moonlight jest świetnym wzmacniaczykiem, mam w sumie trzy słuchawkowce i Moonlight idzie w odstawkę.

 

Bo jak piszę, że z moich doświadczeń wynika, że kable słuchawkowe nie wpływają słyszalnie na dźwięk i jak przytaczam w formie krytyki fantazyjne opisy audiofilskich recenzji po rekablingu np. HD800 jakimś tam kablem - to w odpowiedzi słyszę żale typu: "a słuchałeś tego kabla, że się wypowiadasz?" :D

Tym razem będę mógł napisać: "tak, słuchałem" ;)

Zapytaj, czy Audeos Ci wypożyczy ten ichni kabel, jak stwierdzisz zmiany na inplus to zostawisz, a jak nie to odeślesz.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ;)

Siedzę już wystarczająco długo w tym hobby i na różnych forach, żeby wiedzieć o takich perełkach - jak sposób lutowania elementów we wzmakach Majkela i jak się odnosił do zarzutów inżynierów-elektroników, którzy pisali mu że dostałby dwóję z minusem jakby na warsztatach z lutowania oddał do oceny takie cudo :D

W sonic pearl podoba mi się pomiar tego parametru:

 

pasmo przenoszenia dla słuchawek 16Ω: 5Hz – 2MHz

 

:D

 

W sprzęcie szukam przede wszystkim pasma przenoszenia do częstotliwości megaherz'owych :)))

 

Zapytaj, czy Audeos Ci wypożyczy ten ichni kabel, jak stwierdzisz zmiany na inplus to zostawisz, a jak nie to odeślesz.

 

Ten kabelek zostawię sobie bez względu na to, czy usłyszę zmiany w dźwięku czy nie :)

Mimo wszystko chcę być sprawiedliwy.

Tzn. jak usłyszę zmianę w dźwięku to pokłonię się w pas i zwrócę honor złotouchym.

Jak nie usłyszę to..

.. to co pisałem wcześniej :D

Edytowane przez BeatX

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa Ty łotrze, czyli już nie raz gadaliśmy w temacie słuchawek :P

Daj znać jak wypadł ten kabelek z Audeos, bo myślę że i tak jest lepszy od Sonolene którego Majkel zachwala od Canare pewno też w końcu to miedź OCC o czystości 7N.

Pzdr

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel - jak na rasowego producenta sprzętu audio przystało - chwali każdy swój produkt, a krytykuję większość tego co można kupić z innych źródeł :)

Wzmacniacz O2 też według niego jest taki se :) (jego wzmaki są lepsze) :D

 

Jak już kabelek od audeos.pl będę mieć na stanie, to na pewno nie w jednym wątku napiszę o jego wpływie (lub braku wpływu) na dźwięk :D no problemo

Edytowane przez BeatX

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skadrowany odpowiednio, żeby nie świecić majtkami ;)

 

Zabij mnie,D.H. jako popiersie wyglądał faktycznie na Bruce'a;)

 

 

 

Wczoraj przybył do mnie drugi wzmak:Lehmann BCL w wersji usb/dac,ostatnie 24h to więc eksperymenty i próby.HD650 zareagowały na BCL-a interesująco,zagrały płynnie,z trochę bardziej otwartą górą,całościowo brzmienie jest odmienne od Canamp'a,stawia na płynność przekazu zachowując przyzwoitą rozdzielczość,wobec Heed'a jest jednak bardziej rozmydlone, można powiedzieć-nieco generalizując-przyjemniejsze w odbiorze.Heed to drapieżnik-ma spory "impuls" na dole,przynosi naturalny brud przesterów gitarowych,zachrypniętej wokalizy-Lehmann to taki Canamp z lekką polerką.

Na co dzień korzystam z M2Tech Hiface 384/32Bit,więc pokusiłem się także o porównanie mojego pomarańczowego sticka-przetwornika z tym w Linear,różnic dramatycznych nie stwierdziłem,dac w Lehmannie to poziom M2Tech'a,może z minimalnie bardziej rozdzielczą średnicą.Z tego wynika,że za manierę brzmieniową BCL nie odpowiada na pewno przetwornik.

Ogólnie Lehmann to niezły wzmacniacz,przypomina mi nieco pewne urządzenie,które kiedyś posiadałem,a mianowicie wzmacniacz Audia Flight One-to podobny typ brzmienia:dobra rozdzielczość+przyjemność ze słuchania poprzez zastosowanie tricku w postaci lekkiego zaokrąglenia krawędzi dźwięków w całym paśmie-brzmienie-można powiedzieć-"salonowe"+dac na pokładzie.

 

Summa summarum po różnych przygodach z Cardasem i BCL na tą chwilę powróciłem do Heeda i stockowego kabla od HD650.

 

 

Sonolene wg Michała Wyroby to najlepszy z dostępnych w niskiej cenie.

Charakter, hmmm bardziej przestrzenny niż Canare, scena jest z nim szersza, bas i reszta jakby bez podkolorowań, niektórzy mogą to odebrać jako suchość i techniczne granie, ale to zależy z jakimi słuchawkami.

Canare ma dociążony bas , dźwięk jest bardziej nasycony, średnie tony i wysokie są podawane w przyjemny sposób, ale przez to dźwięk jest podawany na twarz bardziej w kierunku głowy z sonolene jest troszkę inaczej i rozchodzi się bardziej na boki.

A że HD600 grają dość gęstym brzmieniem to dałem im Sonolene, robiłem też z Canada dla kogoś i jest zadowolony w sumie w HD650 też może się podobać, bo kolega brał dla siebie do tych słuchawek i był zadowolony.

 

No to wygląda na to,że dla przeciwwagi do Cardasa zaopatrzę się w Solene.

 

 

Tak jeszcze na marginesie,Canamp fajnie zgrywa mi się z HD650,a w stajni Heed'a jest jeszcze wyżej Canalot,co prawda z dedykowanym PSU już taki najtańszy nie jest ale skoro ma być rozwinięciem Canampa...to kto wie.Miał ktoś przyjemność podłączać Sennheisery do Canalota?

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kabel do HD600 ze sklepu audeos.pl zamówiony :)

Teoretycznie za półtora tygodnia będzie u mnie.

Dam znać co dzięki niemu słychać :D

 

Recenzent z audiofanatyka też był kablosceptykiem;)

Liczymy na obszerną i wnikliwą analizę,a nie jakieś tam:ładnie się prezentuje,solidne wtyki..itd;)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja jest Sonolene od Earstream, znajdziesz i nie sądzę, zeby ten ode mnie różnił się od tego z recenzji.

No i muszę powiedzieć nieskromnie, że jak robiłem koledze z audiohobby spod W-wy to uznał, ze jakość wykonania mojego a tego od Earstream to dwie różne bajki nie wiem, czy chciał mi wejść bez mydła, ale może coś w tym jest. (...)

 

Gratuluję koledze pomysłu na automarketing.

Ps.

Czytając powyższe powinieneś mieć oznaczenie na niebiesko "branża", czyż nie?

Edytowane przez Cytrus

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.