Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  193 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Andru161 napisał:

Pomóżcie proszę,

Ten jest fajny bo bezgłośny:

https://allegro.pl/oferta/komputer-przemyslowy-intel-medaris-xe130-i5-5300u-13024202518

Możesz połączyć Roon ROCK bezpośrednio z Rotel a14 mkii za pomocą kabla USB. Koniecznie dokup w takim przypadku izolację galwaniczną USB - Topping HS01. Kable USB wystarczą zwykłe - nie mają wpływu na brzmienie. 

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Piopio napisał:

Może i fajny ale nie ma go na liście referencyjnej a chłop napisał, że słabo się zna na komputerach więc aby nie miał kłopotów ....

Ty i ja zapewne poradzilibyśmy sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z tego, że nie znasz dnia ani godziny kiedy koledzy z ROONa zablokują możliwości używania sprzętu spoza listy.

Ale jest wolność i każdy może robić co uważa za korzystne dla niego. Z obserwacji forum widzę, że dysponujesz wiedzą i doświadczeniem i dla Cibie to nie stanowi problemu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, NRK napisał:

I co z tego? 

No właśnie: jakie jest ryzyko tego, że w pewnym momencie Roon przestanie na nim działać po jakiejś aktualizacji? 😄 wiadomo, że lepszy będzie komputer fanless szczególnie, że prawdopodobnie będzie stał obok wzmaka ale kierowałem się wyborem wg listy kompatybilnych urządzeń na stronie Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, payong napisał:

Może i fajny ale nie ma go na liście referencyjnej a chłop napisał, że słabo się zna na komputerach więc aby nie miał kłopotów ....

Ty i ja zapewne poradzilibyśmy sobie.

A w czym widzisz problem ? Roon ROCK tak samo się instaluje.

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, payong napisał:

To z tego, że nie znasz dnia ani godziny kiedy koledzy z ROONa zablokują możliwości używania sprzętu spoza listy.

Ciekawe jak ? 😉 Widać znasz się na komputerach 😉 

6 minut temu, Andru161 napisał:

No właśnie: jakie jest ryzyko tego, że w pewnym momencie Roon przestanie na nim działać po jakiejś aktualizacji?

Zerowe.

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, payong napisał:

To z tego, że nie znasz dnia ani godziny kiedy koledzy z ROONa zablokują możliwości używania sprzętu spoza listy

Oni by byli szczęśliwi jakby dało się ich system zainstalować na mikrofalówce lub pralce. Oni sprzedają software a nie hardware.😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli ktoś używa słuchawek, to warto sobie poprawić brzmienie poprzez odpowiednią korektę używając filtrów lub plików do convolvera.

image.thumb.png.6ee480d4222fd44221f5114e138a7a40.png

Powyżej na obrazku filtr 10-cio pasmowy dla Grado SR60.

Oto strona na której można znaleźć parametry dla prawie 4 tysięcy słuchawek:

https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq/tree/master/results

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy zagłębiał ktoś wiedzę a najlepiej testował wpływ zasilacza liniowego na Intela NUC i ogólne brzmienie z Roona? Czytam sobie różne tematy na zagranicznych forach i jak zawsze zdania ekspertów są podzielone :)

Czy ktoś samemu działał w tym temacie i mógłby podzielić się opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy zagłębiał ktoś wiedzę a najlepiej testował wpływ zasilacza liniowego na Intela NUC i ogólne brzmienie z Roona? Czytam sobie różne tematy na zagranicznych forach i jak zawsze zdania ekspertów są podzielone :)
Czy ktoś samemu działał w tym temacie i mógłby podzielić się opinią?

W teorii nie powinien nic zmienić, bo w na samej płycie głównej masz wiele przetwornic, które „psują”.
Jak lubisz, to się baw. Sugestia i placebo, to mocna rzecz.


Wysłane z Commodore 64

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy zagłębiał ktoś wiedzę a najlepiej testował wpływ zasilacza liniowego na Intela NUC i ogólne brzmienie z Roona? Czytam sobie różne tematy na zagranicznych forach i jak zawsze zdania ekspertów są podzielone :)
Czy ktoś samemu działał w tym temacie i mógłby podzielić się opinią?

Tworcy Roona twierdzą że rodzsj zasilacza w Nuc noe wpływa na brzmienie. Mozna o tym poczytać na forum Roona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A twórcy NUCa?
Jeszcze jedna sprawa: zasilacz impulsowy musi być dobrej jakości.

Wysłane z Commodore 64

Tworcy NUCa mają w nosie brzmienie Roona:)

Moim zdaniem informatycy opierajs się na twardych dowodach, dzwiekowe voodoo ich nie kręci, raczej beds się podśmiewac z takiego pytania, Ale zadaj je na forum Intela ciekawe co odpiszą:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, mirfak said:


W teorii nie powinien nic zmienić, bo w na samej płycie głównej masz wiele przetwornic, które „psują”.
Jak lubisz, to się baw. Sugestia i placebo, to mocna rzecz.


Wysłane z Commodore 64

Zainteresowałem się tym tematem bo obecnie do NUCa mam chiński zasilacz na bank niskiej jakości, ale działa.

Lepiej na początek zapytać ale też nie spodziewam się, żeby to cokolwiek mogło zmienić.

Z drugiej strony kupowanie zasilania przekraczającego 2 lub 3 krotnie wartość kompa trochę mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2023 o 23:09, mojave napisał:

Jeżeli ktoś używa słuchawek, to warto sobie poprawić brzmienie poprzez odpowiednią korektę używając filtrów lub plików do convolvera.

image.thumb.png.6ee480d4222fd44221f5114e138a7a40.png

Powyżej na obrazku filtr 10-cio pasmowy dla Grado SR60.

Oto strona na której można znaleźć parametry dla prawie 4 tysięcy słuchawek:

https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq/tree/master/results

Korzystam z gotowych ustawień do Audeze LCD-X. Poprawa jest bardzo duża względem standardowych ustawień. W pewnym momencie podpiąłem Denon AH-D7200 zapominając o wyłączeniu powyższego EQ i przez chwilę miałem wrażenie, że słuchawki szlag trafił. Także te EQ są faktycznie pod konkretne modele robione.

23 godziny temu, ferszcik napisał:

Zainteresowałem się tym tematem bo obecnie do NUCa mam chiński zasilacz na bank niskiej jakości, ale działa.

Lepiej na początek zapytać ale też nie spodziewam się, żeby to cokolwiek mogło zmienić.

Z drugiej strony kupowanie zasilania przekraczającego 2 lub 3 krotnie wartość kompa trochę mija się z celem.

Zakupiłem dedykowany zasilacz Akasa do swojego NUCa i w moim przypadku słyszałem buczenie na słuchawkach i głośnikach. Coś ten zasilacz wprowadzał jakieś zakłócenia więc zostałem przy standardowym i nie kombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wiekszego zaskoczenia doznal bys, gdybys (podobnie jak przy sluchawkach) uzyl filtrow korygujacych twoje glosniki i akustyke pomieszczenia.

Odchylki sluchawek (ktore korygujesz tym gotowym profilem) to pikus w porownaniu z odchylkami powodowanymi akustyka pomieszczenia i przebiegiem charakterystyki amplitudowej twoich zestawow glosnikowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, xajas napisał:

Jeszcze wiekszego zaskoczenia doznal bys, gdybys (podobnie jak przy sluchawkach) uzyl filtrow korygujacych twoje glosniki i akustyke pomieszczenia.

Odchylki sluchawek (ktore korygujesz tym gotowym profilem) to pikus w porownaniu z odchylkami powodowanymi akustyka pomieszczenia i przebiegiem charakterystyki amplitudowej twoich zestawow glosnikowych

No właśnie chciałbym to wykorzystać tylko nie za bardzo wiem jak. Trzeba robić jakieś pomiary akustyki pomieszczenia z użyciem mikrofonu i odpowiedniego programu?

Później takie wyniki wrzucamy do ROONa? Bo pobawiłbym się ale nie wiem jak się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od początkującego użytkownika roona. Tylko proszę, nie zlinczujcie mnie za podstawowe pytanie. Szukałem na youtubie i trochę w Google i nie bardzo tam widzę odpowiedź na nurtujący mnie problem.

 

Mam końcówkę mocy. Przed końcówką w testach topping E30II.

Chciałbym ustawić roona tak by podgłaśniać z aplikacji. Niby udało mi się to osiągnąć przy ustawieniu - volume na sterowane z dsp ale na maksymalnej głośności jest bardzo cicho. Tak na poziomie godziny 9 na wzmacniaczu. Jak ustawiłem  fixed to znowu prawie kolumny wyleciały w powietrze bo poszedł pełny strumień

 

Czy macie jakieś wskazówki albo sami jak macie ustawione parametry volume w roonie?? Bo założę się ze jednak większość z Was woli wygodę i sterowanie z apki niż z pilota czy czegokolwiek podczas odsłuchów.

 

Pliss help 🙂

-- Audiolab M-PWR -- Audiolab M-Dac -- Dali Menuet -- Rel T-zero -- Głośnikowy: Chord Rumour X --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem konkretnie - mam końcówkę podpiętą ale głośność jest niska - zeby zobrazować jak niska to dałem "gałkę na godzinę 9" - gałka jest w tym przypadku wirtualna 🙂

 

Czyli dźwięk jest - głośność jest normalna do odsłuchu ale nie poszalejemy bo na "10 już nie zrobię" by troche rozbujać niskotonówki

-- Audiolab M-PWR -- Audiolab M-Dac -- Dali Menuet -- Rel T-zero -- Głośnikowy: Chord Rumour X --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No właśnie chciałbym to wykorzystać tylko nie za bardzo wiem jak. Trzeba robić jakieś pomiary akustyki pomieszczenia z użyciem mikrofonu i odpowiedniego programu?
Później takie wyniki wrzucamy do ROONa? Bo pobawiłbym się ale nie wiem jak się za to zabrać.

Jest to o wiele prostsze, niz myslisz i dziwie sie, tak olbrzymia ilosc uzytkownikow nie wykorzystuje tej mozliwosci.

Tutaj krotki opis jak to dziala.

Zaczne od tego, co juz zrobiles, z czym sobie poradziles, czyli od twoich sluchawek.

Tak wygladaja takie gotowe profile korekcyjne wyliczone dla setek sluchawek i udostepnione na takich stronach jak np. Oratory1990. Tutaj konkretnie twoje sluchawki

IMG_5447.thumb.png.220decdfe93b3702fbacf128278f2d27.png

Widac tam dokladnie twoje filtry EQ, zarowno jako wykres

IMG_5448.thumb.jpg.077af329922585ec6135ee160e0f3853.jpg

jak i tabele

IMG_5449.thumb.jpg.bda250845f7318edf4b6ce04559184e7.jpg

To sa dokladnie te filtry, ktore przejales do Roon

IMG_5453.thumb.jpg.36b4765597063568126185e567154f4d.jpg

A teraz przejdzmy do korekcji glosnikow i akustyki pomieszczenia

All you need

1. Robisz pomiar programem REW w miejscu odsluchu osobno lewy i prawy kanal)

2. Definiujesz w REW cel (target) przebiegu charakterystyki, ktora chce osiagnac

3. Startujesz w REW funkcje EQ, ktora wylicza ci filtry potrzebne do osiagniecia tego celu (tutaj mozesz ograniczyc/zdefiniowac zakres i dokladnosc/agresywnosc korekcji

IMG_5450.thumb.jpg.f46bbce1985520af3ebc511a17c3dbd2.jpg


A efektem tych obliczen sa filtry, ktore pozniej przejmujesz do Roon

IMG_5451.thumb.jpg.bcdf7ca681a01c6bab1169e7a526ea88.jpg

Porownaj te dwie tabele sluchawki vs. glosniki. To jedno i to samo!

IMG_5452.thumb.jpg.e1ba45828ac62b706a4220a04a9cb94f.jpg 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De facto jedyne co potrzebujesz to mikrofon UMIK-1 (za 100€) i darmowy program REW.
Musisz opanowac robienie pomiaru (proste w oparciu o dobre Video w youtube).

A potem mozesz mi wyslac pomiary, to ci wylicze filtry, albo sie sam nauczysz, jak to robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.