Skocz do zawartości
IGNORED

przekodowanie stereo CD na dts CD


smyciu

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę przekodować stereo CD na dts CD zgodnie z radami z Chip-a. Mam CoolEdit2000 i encoder dts. Pliki się kodują, płyty nagrywają i odtwarzają bez problemu. Pytanie tylko jak najlepiej przygotować materiał dla kanału subwoofera i centralnego? Wg Chip-a dla centralnego obcinamy dźwięki o częstotliwościach poniżej 300 Hz oraz powyżej 6 kHz, dla subwoofera odcinamy częstotliwości z zakresu powyżej 50-110 Hz. Dodatkowo podbijamy głośność o kilka-kilkanascie dB. Na rysunkach są odpowiednie krzywe. Czy proponowane częstotliwości są sensowne? Po co podbijać głosność? Czy nie lepiej, po prostu, uciąć na danej częstotliwości? Chcę zachować dynamikę utworów.

 

sprzęt mam średni: DVD Pioneer DV-575, amplituner Pioneer VSX-D514, Tannoy FX5.1

w przyszłym roku będą lepsze głośniki

muzyka: elektroniczna, instrumentalna, poważna, pop, rock, ballady

 

Przy komputerze mam małe głośniki stereo i cienką kartę dźwiękową. Muszę wypalić płytę żeby usłyszeć efekt całej zabawy. Pracowanie metodą prób i błędów jest czasochłonne. Każdemu kto podzieli się doświadczeniem w temacie z góry dziękuje za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co to wszystko? Jak chcesz zabic muzyke to przywal jej zdrowo i zrob z niej jakies MP3. Nie znecaj sie tworzac sztuczne DTS z CD. Nie masz w amplitunerze guziczka z efektami typu hall, stadium czy innymi przestrzennymi bzdurami, ktore i tak lepiej sobie poradza ze zamiana dwoch kanalow CD na pseudo-wielokanalowe "cos"? Podejrzewam, ze Chip jest gluchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kolega Parsec ma na myśli procesor dźwięku i wbudowane dekodery. Niestety, "guziczki" nie radzą sobie najlepiej z sygnałem stereo. Głośniki są typowe do kina (małe satelitki), tryb stereo w amplitunerze też jest marny. Pierwsze próby z przekodowanym dźwiękem brzmiały zaś bardzo obiecująco. Chwilowo nie stać mnie na lepszy sprzęt, a i płyt SACD czy DVD-Audio jest bardzo niewiele.

 

Koledze Parsec już dziękuję. Radzę zmianę diety żeby zredukować agresję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem podejscia do tematu.

W DTS kazdy kanał nagrywany jest osobno! wyobraź sobie 6 źródeł dźwięku, jak chcesz zrobić z 2 źródeł (P+L)

6 odrębnych kanałów? co bedzie grało w 4 pozostałych?

 

Chyba chciałeś zapytać jak odtworzyć muzykę z 2 kanałów na 6 gdzie z tyłu tez bedzie to samo stereo co z przodu a w centralnym i subie tez jakis kanał (może dwa zmiksowane razem) z obciętymi częstotliwościami.

Tylko po jaką cholerę coś obcinać jak zrobi to za ciebie zwrotnica w kolumnie? (chyba że podłączasz gołe głośniki).

 

to co chcesz zrobic napewno nie ma nic wspólnego z DTS, pozdrowienia dla tej gazety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chip 04/2002

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie robienie z 2 kanałowego cd płytki w ac3 czy dts jest chore. duzo lepszy efekt osiągam włączając tryb dolby prologic II czy któryś z trybów dsp, lepsza przestrzenność nie wspominając o dużo lepszej jakości dźwięku. no i tryb mozna dobrać do typu muzyki.

 

inną rzeczą jest zrobienie cd dts z materiału dd5.1 czy dts z dvd video - wtedy materiał już z natury ma tyle kanałów ile trzeba, wystarczy tylko przekonwertować je do 44.1 i odpowiedniego bitratu, wypalić i słuchać.

 

ale samodzielne zabawy w uprzestrzennianie, do tego wg algorytmu z chipa - za przeproszeniem - gówniany efekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARtek

Wiem, wiem, wiem... a to co chcę zrobić to partyzantaka. Sęk w tym, że u mnie po włączeniu dolby prologic II jest gówniany efekt, a przy stereo CD przerobionym na dts jest dużo lepiej.

 

Ludzie

Czemu ja się muszę tłumaczyć? Potrzebuję dobrej rady, jak będę chciał żeby mnie ktoś skrytykował to mam od tego żonę. Krytykantom już dziękuję, proszę o konstruktywne uwagi do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>smyciu

 

Jeżeli takie przerabianie 2ch stereo CD Tobie osobiście odpowiada to rób tak, jednak dużo z tym roboty, ale liczy się efekt który ci pasuje.

Jak nie można "guziczkami" to trzeba zmiksowac w PC - ok

Ten procesor DSP od ProLogic w Ampli to taki specjalizowany PC, ale jak w Twoim amplitunerze jest do d(...) to rób obróbkę na PC.

 

Chłopie możesz być usatysfakcjonowany bo tworzysz swój własny format 3x2ch i do tego jestes realizatorem dźwieku! ale DTSem to nie jest.

 

Wiec w jaki sposób utniesz częstotliwości to zależy od Twojego "stołu mixerskiego" i tego jak Ci lepiej słuchać.

dla centralnego może być,

dla subwoofera zrób tak aby nie było przesterów

Chcę zachować dynamikę utworów. -> może ci sie uda nawet ją podbić.

 

Co do wprowadzania efektów przestrzennych typu chorus lub innych, to kombinuj, mnie żaden nie pasuje.

 

Czy w Twoim Ampli jest przycisk do kolumn A+B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.