Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Bluesound Klub


Propheta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:


Czyli chodzi ci o to czy nowy nano jako transport cyfrowy jest lepszy od 2i czy też N130?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tak. N130 okazał się też znacznie lepszy po Spdif niż pod USB jak wielu uważa. Zresztą jak większość dobrych transportów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rambo54 napisał:

Nic bliżej, bo po trzech utworach wróciliśmy z kolegą do Node 130.

Dźwiek był stłumiony, miał słabą dynamikę i skrócone pasmo na dole i górze.

 

mój pierwszy Node n100 grał gorzej ale tam nie było opcji podłączenia zasilania jak w N130 i Nano.

Mnie natomiast interesuje, jakby wyglądało porównanie Nano i Node, jako czystych transportów. Wydaje mi się, że w takim przypadku różnice mogą się zatrzeć.

Bluesound Node - Rega Elex MK4 - B&W 707 S2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niestety ale dźwiękowo, Nano zupełnie poległ w porównaniu z N130.
 
Oba zasilane tym samym zasilaczem, 5VDC od PD Creative

Ale jaja . Czyli nano to krok wstecz ? Nie wygrzany ? Czy chcą go plasować niżej niż N130 na liście modeli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Czy chcą go plasować niżej niż N130 na liście modeli

W końcu klocka tańszy, dobrze widzę?

Marcin, Ty mi powiedz. Masz Node 2i, rzucałeś jakimiś Luminami itp. Jakie tam modele się przewinęły? Jakie różnice pamiętasz? Node chyba w innym systemie gra u Ciebie, ale pewnie porównywałeś. 

Edytowane przez J4Z

Lenovo, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Telefunken TL 710

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W końcu klocka tańszy, dobrze widzę?
Marcin, Ty mi powiedz. Masz Node 2i, rzucałeś jakimiś Luminami itp. Jakie tam modele się przewinęły? Jakie różnice pamiętasz? Node chyba w innym systemie gra u Ciebie, ale pewnie porównywałeś. 

No mam BSN 2i z liniowym w domku w lesie a zastąpił go bodaj 3 lata temu Lumin T2 który też dostał liniowe. Równolegle też miałem Cocktail Audio x40 pózniej x45
Przed przesiadka był gustard x26 pro, był MKS coś tam coś tam i to grało lepiej ale nie żebym zapłacił 3x tyle co BSN więc nie kupiłem .
Jak usłyszałem Lumin T2 no to decyzja była szybka choć kasa boli ale postęp był.
Cocktail Audio nie polecam z powodu skopanego firmware. Może wkurzyć.

Nie chcę o szczegółach porównać sprzed 3 lat opowiadać ale tutaj w klubie opisałem. Jeszce DAC z CD na PCM1704 ćwiczyłem.

Za parę dni kolega pożyczy mi Auralic . Podam jaki model i jak zabrzmiał jak będę miał.

Co w T2 wkurza to brak wejścia na DAC ale dźwięk super. Na olx można za 9.5k dostać ale nie mój analogowe fajne granie .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, soundintruder napisał:

Jasne, może nie daliście mu szans dostatecznie się rozgrzać...

To urządzenie od tygodniu jest w ruchu, i było w kilku domach. W żadnym nie zagrzał miejsca, jakby go nie wygrzewać.

Ot, paradoks 🙂

Po prostu grał gorzej od n130 ale np komuś tam lepiej zagrał niż streamer wbudowany w jakiś wysoki model kombajnu Hegel.

 

6 godzin temu, tomek11 napisał:

Mnie natomiast interesuje, jakby wyglądało porównanie Nano i Node, jako czystych transportów. Wydaje mi się, że w takim przypadku różnice mogą się zatrzeć.

Były używane jako transport.

Przecież wyjścia z Dac, takich urządzeń o jest dobre jako radyjko w kuchni 🙂

6 godzin temu, gzrech napisał:

Mnie zaś interesuje jako posiadacza node 130 porównanie node icon oraz node 130 jako transportów. 

Jako ciekawostkę, powtórzę info od kierownika jednego salonu audio w moim mieście, od którego miałem przyjemność pożyczyć teraz Nano a wcześniej 130, którego finalnie też zakupiłem, i też tam polecono mi mod diy z zasilaniem PD Creative:

Większość znanych im klientów salonu, swoją drogę w szukaniu streamera/transportu w swoim systemie, kończy tak jak wyżej.

Można lepiej, ale to już nakładem 2x 3x 4x środków wydanych na w/w transport.

Słucham muzyki głównie rozrywkowej, i bardziej rozdzielcze, wyrafinowane urządzenia nie koniecznie a nawet na pewno, nie bedą mi muzyki POP odtwarzać tak jak lubie. 

Czy gonić króliczka ? Naturalnie ! 🙂 Ale nie każdym kosztem 🙂

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolega pożyczył mój BSN 2i I W aplikacji BluOS zalogował się na swoim koncie Tidal

Jak obecnym BluOS wykonać logowanie do tidal ? NIE chodzi mi o Tidal connect. To działa ale zebym w opcje BluOS mógł być na swoim koncie Tidal


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.