Skocz do zawartości
IGNORED

Pokój DIY na Audio Show 2015.


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam gramofon, chętnie go ze sobą wezmę. Wkłatka jest MM, a w zasadzie dwie wkładki MM ;)

Jest to wersja specjalna gramofonu Adam Unitry, ponieważ posiada dwa ramiona umieszczone symetrycznie wzgledem osi, co pozwala na korzystanie z dwóch różnych wkładek. Projekt jest w końcowej fazie. Całość jest wykończona fornirem (jesion).

 

pytanie jakich kabli potrzebujemy, żeby podłączyć do tego preampa lampowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam swoje przybycie w czwartek gdzieś ok 18:00

 

A wiec lista wygląda tak:

1. Lamposz - Zmodyfikowany tzn ulepszony Williamson EL34 - końcówka mocy.

2. Piotr_1 - laptop i tym razem zmod. znacznie Musiland 03USD, do tego jakiś dac i wzmacniacz (jak skończę, to napiszę co)

3.laska - kolumny 3 drożne

4.zelo7 - monobloki SET GU-48

5.HoNo - dwie pary kolumien wysokoefektywnych (konstrukcje oparte na głośnikach Wilde Range i Full Range) + ew. dedykowany wzmak lampowy mikro mocy

6.Nibyco- para dużych monitorów na Vifach

7. Muzg - nowy DAC na ES9018 - Buffalo + Legato + full moje zasilanie + sterowanie z pilota. Do tego ku uciesze Paltona mogę wziąć serwer plików z tabletem do sterowania. :)

8. Pastis51 - NOS DAC na TDA1541A + 6N16B Srpp + odbiornik CS8416

9. Tomek 1685 - kolumny 3Way na Seas'ach, DAC + serwer

10.ROBSONBERCIK - autorska obudowa na DAC

z CS4398 +ECC 82

11. marcin22 - lampa 2A3 SE plus kolumny podstawkowe Satori

12. magnify - Paweł z kolumnami podłogowymi 3-drożnymi Głośniki SB Acoustics, Scan Speak, 2x Seas

 

pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

pytanie jakich kabli potrzebujemy, żeby podłączyć do tego preampa lampowego.

Jeśli chodzi o mojego preampa to w związku z koniecznością dostarczenia sprzętu w czwartek (jak najbardziej dla mnie zrozumiałą) muszę wycofać swoja propozycję.

Mam też pytanie o repertuar. Czy istnieje możliwość odsłuchu czegoś ze swojej kolekcji (flac czy winyl)? Rozumiem, że nie na zasadzie, że się wpada i woła "teraz to" a ktoś inny "teraz to". Ale np. w godzinach gdy osób mało lub po wcześniejszej zapowiedzi.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam przybycie wraz ze smokami 140 W SET lampa monobloki , nie mam pojęcia z czym to może zagrać , wezmę DAC + sterowanie z laptopa no i oczywiście muza.

 

Nie wiem czy termicznie pomieszczenie wytrzyma ,dwa monobloki wydzielają około 1 KW ciepła.

 

Mam pytanie co z okablowaniem , czy ktoś będzie miał własne DIY czy każdy przywozi swoje?

 

Może ktoś by się zgłosił z procesorem ,aby zapanować nad akustyką bo zawsze była masakra?

 

Trzeba wreszcie skasować komercyjnych producentów audio

 

Oczywiście lampa 833A ,czy jak kto woli GU-48 (gniotsa nie łamiotsa) Soviet Union.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem chłopaki. Mogę się stawić ze swoimi skrzynkami w czwartek nawet przed południem pytanie tylko czy ma to sens? Ktoś będzie to koordynował? pytam bo nie mam pojęcia jakie są zwyczaje :) Kwestia techniczna dostarczenia kolumn które lekkie nie są. Podjeżdżam pod hotel, wystawiam, ktoś pomoże? (trzeba od razu odstawić auto) Jakaś wymiana telefonów do koordynacji takiego wydarzenia? Organizować jakiś wózek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Zawsze sobie pomagamy we wnoszeniu sprzętu.

 

-Palton chyba pisał że od 14 godziny

 

-Ja z Paltonem zawsze przyjeżdżaliśmy w godz.12-14

 

-Korektorów charakterystyki nie używamy, jest to temat rzeka, (m.in za dużo różnych kolumn, akustyka się zmienia w zależności od ilości osób w pokoju itp., niedoskonałości cyfrowe korektorów czasem bardziej psują dźwięk niż zły pokój)

 

-Kable będą sprawdzone, w miarę neutralne, zabawy kablami bywają już podczas chwil luzu podczas wystawy, np. z rana

 

-Myślę że w czwartek jak zwykle będziemy używali tylko około 5ciu zróżnicowanych utworów, może starych sprawdzonych, może coś się urodzi, może ktoś zaproponuje coś ciekawego, najlepsze jest coś co wszyscy znają lub neutralnie nagrane

 

-1kW ciepła? jak będą grały tak jak się grzeją, to zabieramy kąpielówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Korektorów charakterystyki nie używamy, jest to temat rzeka, (m.in za dużo różnych kolumn, akustyka się zmienia w zależności od ilości osób w pokoju itp., niedoskonałości cyfrowe korektorów czasem bardziej psują dźwięk niż zły pokój)

Chodzi o wyeliminowanie modów pomieszczenia ,na które nie wpływ ilość osób

 

 

Korektorów charakterystyki nie używamy, jest to temat rzeka, (m.in za dużo różnych kolumn, akustyka się zmienia w zależności od ilości osób w pokoju itp., niedoskonałości cyfrowe korektorów czasem bardziej psują dźwięk niż zły pokój)

Chodzi o wyeliminowanie modów pomieszczenia ,na które nie wpływ ilość osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wyeliminowanie modów pomieszczenia ,na które nie wpływ ilość osób

 

To jest rozmowa na inny wątek. Mam dwa lata doświadczeń ze stosowaniem korekcji. To niewiele, jest wiele osób, które pomimo większego doświadczenia nie stosują tego typu rozwiązań. Uważam, że jest to rozwiązanie które można zastosować, gdzie w pokoju gra jeden system, a nie dziesięć systemów, które co dwie godziny się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie odwrotne doświadczenia .w domu tego się nie stosuje bo można akustykę skorygować w inny sposób .Natomiast w totalnie słabo akustycznych pokojach hotelowych mozna coś poczynić.

 

Nie ma znaczenia że coś się zmienia , akustyka pokoju pozostaje taka sama

 

Ja nie chcę korygować sprzętu gającego tylko akustykę pokoju hotelowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie odwrotne doświadczenia .w domu tego się nie stosuje bo można akustykę skorygować w inny sposób .Natomiast w totalnie słabo akustycznych pokojach hotelowych mozna coś poczynić.

 

Nie ma znaczenia że coś się zmienia , akustyka pokoju pozostaje taka sama

 

Ja nie chcę korygować sprzętu gającego tylko akustykę pokoju hotelowego.

 

Jeżeli nie znasz dokładnych charakterystyk kolumn, to nie wiesz co masz korygować. Nie masz także możliwości ich zmierzyć, więc nadal nie wiesz co masz korygować. Możesz się jedynie bawić godzinami w kotka i myszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co mam korygować .Fale stojące i dudnienia w pomieszczeniu i to w zupełności wystarczy.

 

Zadne charakterystyki kolumn są mi do niczego nie potraebne

 

inaczej - Charakterystyki kolumn nie mają znaczenia ,chodzi wyłącznie o kompensacje charakterystyki pomieszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gramofon, chętnie go ze sobą wezmę. Wkłatka jest MM, a w zasadzie dwie wkładki MM ;)

[...]

pytanie jakich kabli potrzebujemy, żeby podłączyć do tego preampa lampowego.

 

Bierz gramofon jak w dym.

Ja mogę wziąć preamp MM (niestety nie lampa, ale DIY - niewiadomego pochodzenia, żeby było śmieszniej zasilany z baterii).

Kable : czincze.

 

Jeśli byłby gramofon (z wkładką MM) mogę wziąć mojego preampa lampowego (oczywiście DIY). W ostateczności i gramofon mógłbym wziąć (jadę z ekipą i mam całe auto ludzi więc mało miejsca na graty). Będę na wystawie sobota i niedziela.

 

Jeśli nie masz miejsca w aucie, to weź chociaż PREAMP Z KABLAMI.

Może gramofon weźmie ktoś inny (np.akrupowicz).

Wtenczas, gdy przyjedziesz, zamieni się tylko preampy (mój Non Tube na Twoją Lampę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co mam korygować .Fale stojące i dudnienia w pomieszczeniu i to w zupełności wystarczy.

 

Zadne charakterystyki kolumn są mi do niczego nie potraebne

 

inaczej - Charakterystyki kolumn nie mają znaczenia ,chodzi wyłącznie o kompensacje charakterystyki pomieszczenia

 

Jednym słowem zakładasz że masz do czynienia z kolumnami idealnymi. Będziemy mieli 8 par kolumn idealnych? Nie. Poza tym doskonale wiem że mody pomieszczeń są zbyt duże i zbyt strome żeby je precyzyjnie wyciąć bez utraty dla muzykalności basu. Ja jestem przeciwny.

 

Piotr_1 nie bądź taki uparty, daj szansę koledze.

 

Darek, nie ma Cię na liście, masz jakieś doświadczenia z wprowadzaniem korekcji po stronie cyfrowej, czy chcesz się przekonywać podczas wystawy jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiele rzeczy można by spróbować, ale musicie mieć świadomość że będzie to kosztem czasu, który jest potrzebny na zapoznanie się z naszymi urządzeniami, a jest ich sporo. Widziałem już nie raz w tym pokoju tyle chaosu i nieporadności, że naprawdę wstyd że dorośli faceci nie potrafią odróżnić swoich ułańskich fantazji od rzeczywistości. Jeżeli znów będę musiał oglądać ludzi motających się bez celu i żadnego planu działania, to wycofuję się. Bo bardziej żałosnego widoku nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Czołem chłopaki. Mogę się stawić ze swoimi skrzynkami w czwartek nawet przed południem pytanie tylko czy ma to sens? Ktoś będzie to koordynował? pytam bo nie mam pojęcia jakie są zwyczaje :) Kwestia techniczna dostarczenia kolumn które lekkie nie są. Podjeżdżam pod hotel, wystawiam, ktoś pomoże? (trzeba od razu odstawić auto) Jakaś wymiana telefonów do koordynacji takiego wydarzenia? Organizować jakiś wózek?

 

Mój tel. 604 053 502 Robert

Mamy sprawdzony system. Wypożyczamy wózki od organizatora i pomagamy sobie nawzajem we wnoszeniu sprzętu.

 

Cześć,

 

mam gramofon, chętnie go ze sobą wezmę. Wkłatka jest MM, a w zasadzie dwie wkładki MM ;)

Jest to wersja specjalna gramofonu Adam Unitry, ponieważ posiada dwa ramiona umieszczone symetrycznie wzgledem osi, co pozwala na korzystanie z dwóch różnych wkładek. Projekt jest w końcowej fazie. Całość jest wykończona fornirem (jesion).

 

pytanie jakich kabli potrzebujemy, żeby podłączyć do tego preampa lampowego.

 

Graliśmy dwa razy z gramofonu, jednak były to konstrukcje autorskie. Jak oceniasz, w jakim stopniu Twój gramofon jest diy? Nie gniewaj się, ale nie chciałbym mieć urządzeń firmowych. Wnioskuje, że jednak jest to duża modyfikacja, wówczas zapraszam.

 

w totalnie słabo akustycznych pokojach hotelowych mozna coś poczynić.

(...)

Ja nie chcę korygować sprzętu gającego tylko akustykę pokoju hotelowego.

 

Jeśli chcesz popróbować, to zapraszam. Muszę jednak wiedzieć ile czasu zajmą próby? Tutaj zgadzam się z Piotrem, niewiele mamy na sprawdzenie tak wielu urządzeń. Niemal niemożliwe jest sprawdzenie wszystkich konfiguracji. Tak więc, proponuję na samym początku zrobić próbę. Jeśli uznamy, że to się nie sprawdza, słuchamy dalej tradycyjnie.

 

No wiele rzeczy można by spróbować, ale musicie mieć świadomość że będzie to kosztem czasu, który jest potrzebny na zapoznanie się z naszymi urządzeniami, a jest ich sporo. Widziałem już nie raz w tym pokoju tyle chaosu i nieporadności, że naprawdę wstyd że dorośli faceci nie potrafią odróżnić swoich ułańskich fantazji od rzeczywistości. Jeżeli znów będę musiał oglądać ludzi motających się bez celu i żadnego planu działania, to wycofuję się. Bo bardziej żałosnego widoku nie znam.

Piotr, jest dosyć nam "przyjaznych" osób, nie potrzebujemy rozwalania atmosfery od środka. Rok temu obyło się bez zgrzytów i niech tak pozostanie.

 

Odpowiednia organizacja pozwoli nam na pogodzenie różnych rzeczy. Na szczęście, dzięki wydłużeniu wystawy, mamy więcej czasu na próby. Mam nadzieję to wszystko pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotr, jest dosyć nam "przyjaznych" osób, nie potrzebujemy rozwalania atmosfery od środka. Rok temu obyło się bez zgrzytów i niech tak pozostanie.

 

Odpowiednia organizacja pozwoli nam na pogodzenie różnych rzeczy. Na szczęście, dzięki wydłużeniu wystawy, mamy więcej czasu na próby. Mam nadzieję to wszystko pogodzić.

 

Uratujmy więc atmosferę i spełnijmy siedem magicznych życzeń :)

Dwa już są - gramiak i korektor DSP.

Ja chciałbym zagrać na tamburynie, ale nie mam i nie potrafię. Wierzę jednak, że zagram fantastycznie, liczę na dostarczenie mi instrumentu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie dopisać jeszcze jeden klocek na ostatnią chwilę do zgłoszonego już TDA :)

 

A wiec lista wygląda tak:

1. Lamposz - Zmodyfikowany tzn ulepszony Williamson EL34 - końcówka mocy.

2. Piotr_1 - laptop i tym razem zmod. znacznie Musiland 03USD, do tego jakiś dac i wzmacniacz (jak skończę, to napiszę co)

3.laska - kolumny 3 drożne

4.zelo7 - monobloki SET GU-48

5.HoNo - dwie pary kolumien wysokoefektywnych (konstrukcje oparte na głośnikach Wilde Range i Full Range) + ew. dedykowany wzmak lampowy mikro mocy

6.Nibyco- para dużych monitorów na Vifach

7. Muzg - nowy DAC na ES9018 - Buffalo + Legato + full moje zasilanie + sterowanie z pilota. Do tego ku uciesze Paltona mogę wziąć serwer plików z tabletem do sterowania. :)

8. Pastis51 - NOS DAC na TDA1541A + 6N16B Srpp + odbiornik CS8416 oraz Gain Clone z pre na WK-WA E88CC, może służyć jako samo pre i selektor 4 wejść (wg projektu Veterana)

9. Tomek 1685 - kolumny 3Way na Seas'ach, DAC + serwer

10.ROBSONBERCIK - autorska obudowa na DAC

z CS4398 +ECC 82

11. marcin22 - lampa 2A3 SE plus kolumny podstawkowe Satori

12. magnify - Paweł z kolumnami podłogowymi 3-drożnymi Głośniki SB Acoustics, Scan Speak, 2x Seas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Uratujmy więc atmosferę i spełnijmy siedem magicznych życzeń :)

 

 

Myślę, że spełnimy ich o wiele więcej. Jedyne kryterium, to absolutna jakość dźwięku i współgranie z resztą sprzętu. Nie ma urządzeń uprzywilejowanych, koniec kropka.

 

Proszę pozostałe osoby o deklaracje w sprawie godziny przyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graliśmy dwa razy z gramofonu, jednak były to konstrukcje autorskie. Jak oceniasz, w jakim stopniu Twój gramofon jest diy? Nie gniewaj się, ale nie chciałbym mieć urządzeń firmowych. Wnioskuje, że jednak jest to duża modyfikacja, wówczas zapraszam.

 

Jasna sprawa. Doskonale rozumiem idee DYI :) Gramofon jest ze znaczkiem firmowym, ale zdecydowanie należy do konstrukcji mocno modyfikowanych. Podeślę filmik lub fotki dzisiaj wieczorem do oceny.

 

Spróbuję jeszcze dorobić preampa przed imprezą.

 

A jak z płytami, ustalamy jakiś zestaw, czy puszczamy na zasadzie kto co przyniesie? Ja mam kilka ciekwych pozycji, ale to na pewno nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ok. czekamy.

 

Co do "płyt", to główne nasze źródła to serwery. Mam wykupionego WIMPa, a więc mamy miliony możliwości. Koledzy wezmą zapewne ze sobą dyski z muzyką, więc będzie co słuchać. Jeśli chodzi o czarne płyty, to właściciele gramofonów muszą sami je dostarczyć. Tradycyjnego transportu cd nie wiedzę na liście, więc nie ma o czym pisać.

 

Proszę pozostałe osoby o deklaracje w sprawie godziny przyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety muszę się skreślić z listy i z całej obecności na AS 2015 :( Zmieniono mi termin kontraktu i 1 go muszę być już w nowej pracy. Trzymam kciuki aa nasz pokój żeby wypadł jak najlepiej. I piszcie jak najwięcej bo jedyne co mi zostanie to czytanie relacji z pokoju i całej wystawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.