Skocz do zawartości
IGNORED

ONKYO VS YAMAHA


s??onik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wprawdzie rozwinąłem wątek o kolumnach lecz nikt nie odpisuje :( Postanowiłem ostatni raz zawrócić głowę ;-)

Dwa sprzęty :

1.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dodam, ze zestaw yamahy moge miec za 2650 zł a ten onkyo za 2799 zł.

Co ostatecznie wybrać???

Pozdrawiam i dziękuje jeszcze raz za poprzednie rady.

Inwestycja obwarowana kredytem :( Więc pozostaje tylko sklep

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w jednym i w drugim za baaaardz osłabe kolumny,ktore sa najwazniejsze w uzyskaniu dobrego brzmienia,M-Audio,to istny bazar,universy juz design lepszy ale brzmienie koszmar.Wiec jesli miał bym wybierac to...... moze tak zeby cos wybrac:) to Yamaha+eltax bo słuchawki dostaniesz a przyda sie jak brzmienie Ci bedzie nie odpowiadac:D co moze byc bardzo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-audio grają jak za tą cenę przyzwoicie - w przeciwieństwie do eltaxów. Właśnie tego zestawu, z onkyo, słuchałem. Jego mankamentem może być DVD - nie jest wszystkożerne (zdaje się że miało problemy z mp3). Ale też nie wiadomo jak z awaryjnością napędu u Yamahy - model 540 się pod tym względem nie popisał.

 

Choćby ze względu na kolumny - zdecydowanie zestaw z Onkyo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z vorpane. I choć preferuję Yamahę to w tym przypadku poza wspomnianą niekompatybilnością Onkyo (potwierdzam małe problemy z odczytem mp3) nie można stwierdzić, któy (chodzi o dokłądnie te 2 zestawu) sprzęt jest lepszy. M-Audio gra (za tę cenę) dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabiłeś mi ćwieka stary... to chyba pierwszy na świecie amplituner, który ma obsługę DivX-ów (LOL). Poważnie - odtwarzacz Onkyo nie ma tej możiwości w przeciwieństwie do Yamahy. Ale musisz się zdecydowac na czym najbardziej Ci zależy: na jakości reprodukcji dźwięku, uniwersalności zestawu czy kompatybilności z formatami dostępnymi na rynku. Jak mówi MariuszJ w tej klasie cenowej nie można mówić a ni o tym, ani o tamtym a każdy kompromis to - jak wiadomo - w rezultacie brak wszystkiego.... Zastanów się nad tymi zestawami (może coś wybierzesz)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić że nie odczujesz wielkiej różnicy pomiędzy tymi ampli jakbyś je podłączył do tych samych (budżetowych) głośników. A czy te Maudio czy jak im tam są lepsze od eltaxów? nie wiem bo nie słuchałem tych pierwszych. Ale moim zdaniem te opluwane przez wszystkich universy jak na swoją mega budżetową cenę nie są wcale takie złe - zwłaszcza w KD wypadały znacznie lepiej od wszystich plastikowych pierdziaw które zdarzyło mi się słuchać (czasem znacznie droższych od eltaxów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim w brzmieniu (ale to rzecz gustu)

ONKYO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

YAMAHA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie mam dylemat :))) Może zrobić jakąś mieszanę ;-) Np do yamahy 450 i dvd s550 dać te kolumny MDATA które są oddzielnie w cenie 850 zł. Wychodzi wtedy taniej niż zestaw onkyo a czyta divixy tak jak chciałem, no i głośników jest w sumie 6 :)

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej doskłądac kasy i poczekac troche??naprawde troszke cierpliwosci i bedzie napewno wiecej radosci z zakupionego sprzetu.Kupisz te kolumny sztuk 6 za 850zł sic!! i znów za miesiac wymienisz jak zestaw który ja ci poleciłem jakis czas temu;).Wiec jak cos to kolumny za 850 zł na poczatek ale 2 a nie 6 bo na takich to jakos przynajmniej muzyki posłuchasz.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem niedawno ten sam dylemat. Odłuchałem tego zestawu onkyo i zupełnie mi nie brzmiał. Te kolumny, to rzeczywiście straszny syf. Kupiłem sobie w końcu zestaw kombinowany tzn. yamahę rvx 450, do tego kolumny Koda Av 702 a dvd pioneera, bo yamaha jest podobno strasznie awaryjna i nawet gościu, który mi dvd sprzedawał nie chciał dać na niego gwarancji a na pionka dał (sprzdaje duże ilości sprzętu i chyba coś w tym jest). Oczywiście najpierw sobie posłuchałem różnych kolumn w klasie, którą na tym forum określa się jako budżetową :-)) i te mi brzmiały całkiem nieźle. W sumie jestem zadowolony i właśnie taki manewr polecam. Lepiej samemu dobrać zestaw niż brać to, co wciskają w zestawach sprzedawcy. jeśli sprzedają zestaw, z reguły jest tam jakiś element, którego chcą się pozbyć. Przy okazji dziękuję wszystkim forumowiczom za wcześniejszą pomoc.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.