Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw kolumn do KD


Rogaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy, wiem ze pewnie temat został juz poruszany ale spróbuję jeszcze raz.

 

Poszukuje opini na temat zestawu głosników do KD, troszkę zestaw będzie działał jako stereo (głównie U2, Pink Floyd i podobne)

Cena bez suba przeznaczona na kolumny to około 2000zl, czyli budzetowa i niska, ale narazie tylko tyle mogę przeznaczyc, audiofilem nie jestem wiec powinno wystarczyc.

 

Zestaw kina domowego to amplituner Yamahy RXV 650 i DVD-S550

 

Zastanawiałem się nad KODA AV702 i EX566 lub 588

 

Dziękuję za opinie i pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do minionej soboty miałem ten sam problem o czym forumowicze wiedzą, bo skutecznie wybijali mi z głowy kolejne firmy które brałem pod uwagę :).

Będąc w salonie Kody odsłuchałem AV-710, AV702, F51 i EX566. Kupiłem zestaw EX566 + SW1000 + kable Ultralink (na początek) z serii UL (5metrów) na przód i central a z serii C16 (22metry) na tyły za 2850 + 5m kabel do suba. Za całość dałem 2850m, a dziś mi to przywiezie do domu sprzedawca (będzie grzal 50 km).

Jeśli chodzi o odsłuch to zgodzę się z wcześniejszymi opiniami że 702 grają bardzo ładnie, jednak uznałem że 566 grają jakby pełniej. Mają więcej basu, są głośniejsze, stereo było bardziej dynamiczne, wyraźniejsze. Zresztą kolumny są jakby solidniej wykonane, jak dla mnie ladniejsze (to też jest istotne), tylne głośniki mają zakrętki a nie zaciski - nie wiem czy dobrze się wysławiam ale dla mnie jest to półka wyżej od np. 702.

Niebawem zamieszczę dokładniejszy opis z wrażeń odsłuchowych, jednak myślę że był to dobry zakup. Będzie to grało na 20m2, a że lubię efektowne zagrania w KD i dobre stereo myślę że wystarczy mi to aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do sprzedania zestaw F51+Sw100B.Moim zdaniem tak samo jak seria KA mniej popularne ale zdecydowanie lepsze od AV702(gdzie prawie sam bas jest i nic poza tym).Jesli jestes zainteresowany to pisz gg 4542486.Cena za kolumny same bez suba 1100zł badz z subem za 1800zł+kabel gratis Profigold do suba.Za te pieniadze to naprawde niezłe kolumny.Przepraszam forumowiczów za zasmiecanie,Ale chyba mi wybaczycie:).

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z czystym sumieniem polecę Ci Wharfedale Diamond 9. 5 i całą resztę z tej serii. Kilka tygodni temu też szukałem jakiegoś zestawu i po kilku odsłuchach wybrałem właśnie te głośniczki. Słucham podobnej muzyki i powiem Ci, że sprawdzają się bardzo dobrze - mają przede wszystkim fajną, szczegółową górę (a to mi bardzo odpowiada). No i kwestia ceny, za dwa solidne przody zapłaciłem 1700 zł (po małych negocjacjach). U mnie głośniki podpięte są pod Denona, więc nie mogę nic powiedzieć, jak zagrają się z Yamahą - najlepszym wyjściem będzie, jak je po prostu odsłuchasz... polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan, nie złość się, że "reklamuję" komuś droższe głośniki niż za "około 2000 zł". To "około" w moim przypadku wyniosło prawie 1200 zł (o tyle więcej zapłaciłem za sprzęt niż zamierzałem). Ja tylko sugeruję Rogatemu żeby odsłuchał maksymalnie dużo sprzętu. Jak to zrobi i spodoba mu się akurat brzmienie kolumn za, powiedzmy, 2700 zł to może zechce mu się dozbierać różnicę i cieszyć się tym, że wybrał dobrze, a nie pod presją kasy i ocen innch.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

< gdzie kupowałes swoje ex566 >

W Zielonej Górze - Kocio Salon Firmowy. Sprzedawca bardzo miły o każdym zestawie potrafi coś powiedzieć, doradzić w spokoju można posłuchać czego tylko chcesz, jak długo chcesz (ja tam byłem 2 godziny). Ogólnie jestem zadowolony z obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem kilka modeli głośników Kody i zestawu Celestion. Na mój gust Celestiony pobiły Kodę. Mam ten zestawik w domu - gra wraz z zestawem Harman Kardon i gra to wszystko cudownie. Niestety nie wystarczyło mi pieniędzy na suba firmy Celestion i byłem zmuszony kupić Kode SW1000. Jak masz możliwość to przesłuchaj te kolumny i sam oceń czy ten dźwiek Tobie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigmar z jakim piecem graja u Ciebie te EX566 ???

Moje uwagi co de niech sa nastepujace:

- faktycznie ida niezle na efekt

- graja jakby ustawic korektor w jaskolke czyli duzo basu wycofany srodek i soczyste wysokie

- bas moze jest potezny ale nie nadaza i sie gubi psujac caly przekaz jednym slowem za wolny

- dziura w pasmie (brakuje wokalu) - po prostu wokal zamiast grac sredniotonowy gra wysokotonowy glosnik

Ja osobiscie porownywalem te EX566 z NT306F i nawet EX nie maja co podskoczyc. NT kopia po mostku tak samo dobrze ale o wiele w lepszym stulu czyli bas jest szybki i zwarty. Wokal bez porownania naturalniejszy w NT. Jako przyklad powiem ze puscilem cos na DIRECT z ominieciem podbic itp. i mimo ze EX maja 91dB a NT 89dB, NT zagraly bardziej z werwa i bardziej potrafily zmobilizowac bas takze dalo sie caly rytm czuc na mostku splotowym, niestety EX tylko buczaly cos tam i nie potrafily wytworzyc takiego cisnienia jak NT. Tak wogole widze ze malo sie tu mowi o NT306F, a na pewno sa one godne uwagi. Jak to napisali w recenzji w KD klapa od sracza sie sama zamyka tak potrafia przywalic w kinie. Ja osobiscie muzyki slucham na DIRECT a w kinie wlaczam podbicia bo kino niczym innym jak sterta efektow nie jest.

Niech sie zglosza wlascicele NT306F !!! jak wam to gra i z jakimi piecami ??? jakies uwagi moze ???? U mnie to chodzi z Yamaha RXV800. Powiem jeszcze tak: mam B&W ASW-1000 i gdybym najpierw kupil NT306F suba bym sobie juz chyba odpuscil. Wiadomo nigdy nie przypierdola tak jak ten potwor ale powiem tez ze wiele im nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

< Bigmar z jakim piecem graja u Ciebie te EX566 >

 

Gra to u mnie na Yamaha 740. Mam je dopiero od 5 godzin, więc jakiekolwiek podsumowania byłyby conajmniej zabawne. To co wiem na pewno - czeka mnie przestawianie gratów, na dniach wyekspediuję żonkę z córcią do górnej sypialni, więc będę miał więcej czasu i spokoju w odsłuchach, bo trudno jest słuchać czegokolwiek jak mały szkodnik twierdzi że potrafi głośniej się drzeć niż głośniki grają :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno zajrzeć na stronę polpaku?

KOCIO - SALON FIRMOWY

adres: ul. Chopina 7

65-031 ZIELONA GÓRA (lubuskie)

(068) 453-23-07

Moim zdaniem "salon firmowy" to zbyt szumna nazwa dla tego czegoś ale, cóż ja tam kupiłem głośniki, miły Pan sprzedawca nawet mi je do domku zawiózł (50km) i jest OK. Zresztą mają tam tylko Kodę i Paradigma, parę kabli, ale sądzę będąc zdecydowanym na konkretną firmę z pewnością coś wybierzesz.

Bigi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.