Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzet za 6000 zl


Rookie

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Jak w temacie, chce zmiescic sie w 6000 zl za sprzet (z pewna tolerancja jesli warto). Sprzet nie musi byc prosto ze sklepu ale w bardzo dobrym stanie. Prosze Was o propozycje. Pomieszczenie nie za duze, ok. 20 m kw. wiec kolumny raczej monitory lub jakies nieduze floor-standery. Muzyka: rock-jazz-blues.

Z gory serdecznie dziekuje, pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade, oczywiscie chcialbym miec do wydania 6000 na sam wzmacniacz jednak na to sie w tej chwili nie zanosi. Chodzi mi o zestaw wzm + CD + kolumny. Myslalem, ze moze ktos ma osluchany kompletny zestaw w tym zakresie cenowym i moze mi polecic jakas konkretna konfiguracje. Np. slyszalem pochlebne opinie o Pro Ac Tablette czy AE ale do czego to podpiac???

Poza tym interesuje mnie jakie proporcje ustalic miedzy wydatkiem na poszczegolne komponenty tzn powiedzmy 3000 elektronika + 3000 kolumna czy inaczej.

Aha jeszcze jedna sprawa: coraz czesciej mysle o gramofonie, 10 lat temu moi rodzice mieli prosty polautomatyczny model Sanyo i pamietam ze bylem zachwycony dynamika, niestety wtedy nie mialem osluchania z odtwarzaczami CD wiec teraz ciezko mi porownac. Nie wiem jak porownac wspolczesne gramofony, powiedzmy do 1000 zl z CD w podobnym zakresie cenowym...

 

Dziekuje za wpisy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest tam wymieniony zestaw Rotela (Pre + Amp + Tuner). Do niego CD i kolumny z drugiej ręki, np. Dali 450. Chyba zamkniesz się w budżecie. Jeśli nie, to nowy zestaw Harmana HD755 + HK675 (w sumie 3600zł). Kolumny z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, Dalin 450 w 20 m. kw. mogą mieć za duży bas. Taka dygresja.

 

Po drugie, za 6000 da się złożyć sensowny zestaw (sam jakoś tyle zapłaciłem za urządzenia warte kiedyś - jako nowe! - prawie dwukrotnie więcej. Kupowałem używane bądź powystawowe). Jako że dawno nie rozglądałem się po "rynku", to i konkretnych propozycji nie dam, ale... mając za zadanie tyle właśnie wydać, na "dzień dobry" strzelałbym: DYI Response 2.5, NAD C370, i np. Marantz 63KI (oba z drugiej ręki, przy tym akurat CD się nie upieram). Rozwiązań jest multum, ale takie... hmmm, chętnie sam bym zaeksperymentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Jesli chodzi o propozycje wszystkich samodzielek to oczywiscie brzmi to zachecajaco ale ja na elektronice znam sie jak na lotach miedzygwiezdnych. Musialbym prosic kogos o pomoc...

 

Moje doswiadczenie ze sprzetem obejmuje NADy 314 i 320, Arcama Delta 290, Marantza 63SE oraz kolumny B&W 601 i Mission 750. Sprzet ten, kupiony w wiekszosci z drugiej reki nie byl wart wiecej niz 3000zl i gralo to calkiem przyzwoicie. Wydaje mi sie ze najslabszym elementem toru byly kolumny i odtwarzacz. Wiem ze za 6000 nie bede mial sprzetu grajacego 2 razy lepiej ale w szczegolnosci zalezy mi na kolumnach grajacych muzykalnie, ze swoboda i przestrzenia ( B&W byly zbyt krzykliwe a Mission za bardzo wycofane choc lepsze od tych pierwszych).

 

Postaram sie znalezc na forum informacje o tych komponentach do zlozenia samemu ale jesli mozecie mi przyblizyc temat, bede bardzo wdzieczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o gainclona to w dziale DiY bez problemu kogoś znajdziesz - trochę chęci tylko trzeba

i chyba nie zrozumiałeś do końca jaki dźwięk z tej zabawki się wydobywa

NAD, Arcam czy inne to zwykłe HI FI z dolnej półki - tu masz HI END pełną gębą za te same pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Mahler.

Rzeczywiscie informacji o GC jest mnostwo, ciezko przez to przebrnac i potrzeba wiele czasu, ktoregio mi niestety brakuje. Czy moglbys mi pomoc pojsc "na skroty" i np. polecic kogos kto moze dobrze wykonac wzmacniacz? Poza tym czy ludzie uzywaja kondensatorow itp. okreslonej marki ( sugerowanych przez konstruktora ) czy istnieje tu duza dowolnosc? Czy Peter Daniel wykonuje ten wzmacniacz rowniez na sprzedaz?

 

Naprawde chcialbym sie pobawic w elektronike ale studiuje za granica i nie moge sobie pozwolic na takie "rozrywki" :), jednoczesnie rzeczywiscie jest to ciekawe miec cos absolutnie oryginalnego i dobrze grajacego. Z tego tez powodu zainteresowalem sie ABOX-em. Graja tu tez role wzgledy patriotyczne :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.