Skocz do zawartości
IGNORED

CD QUAD 67


Grrreg

Rekomendowane odpowiedzi

Tu znajdziesz recenzje Quad CD67 z Audiophile 9_93 i HFNRR 4_93

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham tego CD dosyć często. System : na jeden kanał MF A1 ( klasyk ), drugi zasila Technics :) gruby jak bambaryła , kolumny Tannnoy 636 , kable AQ Crystal w bi-wire,łączówka jakiś Monster .

 

Cena tego CD oscylowała wokół 1000 funtów. Wtedy to był niezły bajer, minimum 10 lat temu. Ale design tego CD powala 95% konstrukcji mimo upływu lat. A jak działa szuflada i wyświetlacz... miodzio na potęgę ,nawet po latach. Jest za to mały i lekki.

 

Brzmienie w tym systemie jest bardzo bezpieczne tzn. dość ciepłe bez wyostrzeń i ostrych sybilantów ( myślę ,że za to jest odpowiedzialny polipropylen membran głośników , choć niekoniecznie )Szczegółowość na średnim poziomie , scena dosyć płaska niezbyt szeroka za to b. dobrze ogniskowana, bas nie schodzi zbyt nisko ( to może być wina Crystala m. innymi ), ale ten co słychać dosyć dynamiczny i miły w odsłuchu.

 

To tak mniej więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wiec witam ponownie na forum! Pare osob pisalo do mnie a ja niestety zabiegany sesja nie mialem czasu odpisywac. Pozniej problem z dyskiem i wszystkie maila przeszly do historii:( Nie mialem przyjemnosci sluchac cd 67, ale posiadam cd 66 w domu. cd 66 jest po prostu rewelacyjny, ale 67ka to dopiero niedoscigniony ideal. Czytalem na zagranicznych forach porownania cd67 do odtwarzaczy za parenascie tysiecy dolarow i podobno roznica byla niewielka... Jesli ktos dorwal cd67 i nie wie co z nim zrobic prosze o kontakt;) slyszalem ze ludzie kupowali cale zestawy quada aby dostac cd67, poniewaz wlasciel nie chcial oddac samego cd. Na odlsuch cd 66 w towarzystie reszty systemu quada plus wreszcie nowych kolumn- b&w matrix 3 series 2, zapraszam wyjatkowo zainteresowanych do mnie:) Jako ciekawostke dodam ze- rozmawialem osobiscie 4 dni temu z Manfredem Steinem ...hmm..;) tylko wtejemniczeni wiedza ze to czlowiek ktory wraz ze swoja siedziba Quad classic w Niemczech do dzis produkuje elektrostaty quada na oryginalnej maszynie, ktora zbudowal Peter Walker w latach 50tych .Mialem tam okazje zobaczyc proces produkcyjny oraz posluchac wreszcie esl 63...hmm coz moge powiedziec- jak powiedzial Stein- "....Just music!". Moze w przyszlosci bede mogl wiecej pomoc poniewaz zostalem tam wstepnie zatrudniony na kilkumiesieczne praktyki w przyszlym roku:) Pozdrawiam zagorzalych obecnych, badz przyszlych fanow QUADA!:-) /Marcin Kopański /[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quad CD 66 to w zasadzie Philips.Cała płyta główna ,wszytskie kości i napęd są Philipsowskie.

Oczywiście nie gra to tak samo jak odpowiednik Philipsa ,ponieważ konstruktorzy w Quadzie podrasowali parę drobnych szczegółów.Jest tam rewelacyjny napęd CDM1/MKII i przetwornik TDA1541A (w Quadzie wersja S1).

Niestety w CD 67 jest juz słabszy napęd i przetwornik CS4328 - Delta Sigma ,który też do tego z CD 66 się nie umywa.

 

Oczywiście być moze dziewiczy CD 67 gra lepiej od CD 66,ale ten drugi ma znacznie lepszy napęd i przetwornik i moim zdaniem drzemie w nim wiekszy potencjał niż w CD 67,wiecej mozna z niego wyciągnąć umiejętnym tuningiem.

[obrazekLUKASZ-194303_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzalem sie do zakupu cd67 na ebay ale w koncu zrezygnowalem ze wzgledu na brak dystrybutora (obecnie) a co za tym idzie serwisu. Ceny zarówno cd 66 jak i 67 sa obecnie bardzo atrakcyjne jesli uwzgledni sie cene jaka trzeba bylo dac za nowe egzemplarze.

Dla przykladu dzisiaj konczaca sie aukcja cd 67:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na razie tylko 206 GBP! Zakladajac nawet cene koncowa w okolicach 300 - 350 + koszty wysylki mozna miec w domu przyzwoity dzwiek za nieduze pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące później...

To tak CD 67 udało mi się dziś posłuchać. Z uwagi na wiek urządzenia nie powiem jestem pod wrażeniem ale ogólnie to powiedzmy umiarkowanym. Niewątpliwie to fajne źródło ale technika cyfrowa poszła dalej tu niema co ukrywać. Za to wyjątkowo dobrze grają na nim stare kompakty takie pierwsze typu ADD i stąd moje pytanie. Jaki model Philipsa gra podobnie? Tych z przetwornikiem TDA1541A pojawia się multum odtwarzaczy w cenach od 100 do 300zł dlatego proszę o radę który jest najbardziej zbliżony brzmieniowo do Quada podobny ale nie gorszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Model 66 był nieudany i natychmiast zastąpiony przez firmę modelem 67. W modelu 67 napęd nosił numet CDM9. Jeśli musisz mieć Quada, kup model 67 bez wahania. Chodzi na tym forum za 2.000 zł, od czasu do czasu próbuje go sprzedać niejaki Kuszelas.

 

Ale zestaw Marantz 63 KIS plus X-DAC gra lepiej,a można go jeszcze podrasować i wsumie jest tańszy niż Quad 67.

 

Wiem, bo tak właśnie zrobiłem i nie żałuję. Sprzedałem Quada i kupiłem powyższy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolem waszmosciom,

wywolany do tablicy wyjasniam: mojego quada 67cd sprzedaje tylko dlatego, ze na skutek kradziezy stracilem wzmacniacz (densen dm-10), a nowa koncowka mocy moze byc wysterowana tylko przez odtwarzacz z regulowanym wyjsciem. calkowicie podzielam, potwierdzam i podpisuje sie pod zdaniem tych z towarzystwa, ktorzy uwazaja, ze quad 67 to niezwykly odtwarzacz. przez wiele lat nie spotkalem (w tej klasie cenowej, tj. do 800 funtow) podobnej kultury dzwieku, barwy, powietrza, przestrzeni. ?dized?, ai trobadores, a sennor da sennores, porque a non loades? (rzeknijcie, trubadurowie, przecz nie chwalicie pana nad pany??, jak mowi poeta (cantiga 260).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.