Skocz do zawartości
IGNORED

ESA CONTINUUM


foxymf

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mam Contiuum2 w wersji wykończonej lakierem fortepianowym. Zachodnich kolumn tej wielkości tak wykonanych nie uświadczycz (choć trafiają się miniaturki ale przy nich mniej roboty i materiału).

Muszę cię ostrzec FoxyMF że mam Creeka 5250 SE (jeden z najmocniejszych w tej firmie) i nie zawsze daje sobie radę z tymi kolumnami. A ma on porządne trafo i po 4 tranzystory na kanał (do 25 Amper).

Radziłbym ci kupić naprawdę mocną integrę lub kombinację preamp/poweramp. Wtedy do wszystkiego o czym mówiłeś dojdzie perkusja, rock i wielkie orkiestry tratujące nas jak na żywo. Słyszałem taką kombinację jestem pewien że prędzej wymienię Creeka niż ESY (zresztą nastąpi to w tym lub przyszłym roku).

Te kolumny są niesamowicie neutralne jeśli reszta toru ich nie zepsuje - dobierz do nich neutralny sprzęt a osiągniesz efekt jak na żywo. A wtedy muzyka akustyczna może dostarczyć niesamowitych przeżyc. Mam płyty z wytwórni AliaVox (Savall). Ci muzycy po prostu istnieją obok nas dzięki idealnemu przekazaniu barwy, wybrzmienia i charakterystyki instrumentów. Jedyne kolumny na których słyszałem dotąd coś takiego kosztowały 39000 zł (ProAc).

Jeśli lubisz akustykę i mordowanie się z doborem toru odsłuchowego - są to kolumny dla ciebie :-)

Jeśli chcesz na nich słuchać rocka to bierz kredyt na solidną końcówkę mocy :-)

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/1153-esa-continuum/#findComment-11805
Udostępnij na innych stronach

Foxymf, zapomnij o tym Nadzie, on nie jest do Skanów.Po pierwsze to zdecyduj sie co ty chcesz od życia.Najpierw szukałeś popularnych podłogówek za 2000zł, potem nagle zachciało ci sie Phobosów RLS(zupełnie inna bajka), a teraz wymyśliłes sobie ESE Continuum i to wszystko chcesz podpiąć do Nada.Coś musi być z tobą nie tak.

Jeżeli chodzi o ESE Continuum, to niech ktoś mnie poprawi, ale te kolumny kosztowały kiedyś ok.9000zł.

Jeżeli tak było, to znaczy że firma sie nie szanuje.Rozumiem jakąś promocje sezonową, ale żeby tak z grubej rury?

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/1153-esa-continuum/#findComment-11903
Udostępnij na innych stronach

Aaaa i teraz mi wszechno pasuje dlatego wtedy te kolumny zle wyszly na rocku bo napedzał je wzmak sonego FA7ES..on chyba poprostu na dynamicznej muzyce sobie z tymi kolumnami nie radził pradowo tam potrzeba Amperów!!

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/1153-esa-continuum/#findComment-11906
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu te kolumny byly przedmiotem b.ciekawej polemiki na lamach MHF miedzy szefem ESA p.Zawada a redakcja MHF - GS . Sporny byl fakt zastosowania konkretnego glosnika SS w tak duzej obudowie . O ile pamietach GS kwestionowal dobor obudowy do glosnika albo glosnika do obudowy. Adwersarze nie przekonali sie nawzajem . Czasami tak niewiele dzieli nowatorskie rozwiazania od absurdu technicznego ;-) W kazdym razie powienienes dobrze odsluchac te kolumny przed zakupem najlepiej w swoim pokoju . No chyba ze ich cena jest rowna wartosci glosnikow.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/1153-esa-continuum/#findComment-11708
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Meritum ^1 i są rzeczywiście łatwiejsze do wysterowania niż Continuum. U mnie pracują z Marantzem PM8000 i CD 6000 OSE i ... jest całkiem fajnie. Szczególnie średnie i wysokie tony są naprawdę niezłe. Co do wykonania - to jak wszystkie ESY bardzo dobre.

 

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/1153-esa-continuum/#findComment-11978
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja lubie dobry kontrolowany bas i te kolumny mi bardzo odpowiadały, słucham popu i ale na popie te kolumny kiepsko wychodziły za to na muzyce klasycznej były genialne cos niemozliwie fantastycznego za..ista przestrzen nigdy wiecej w zyciu nie slyszlem takich genialnych palnów cos fantastycznego musle ze to jest robota tych wysokotonów co tam sa ale ogolnie sa to znakomite kolumny a ich wykonczenie moze przyprawic o zawroty głowy dunskie firmy w tej klasie cenowej 5900 dunczycy oferuje tandetne okleiny a esa to absolutny hi-end

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/1153-esa-continuum/#findComment-11749
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - Zbig ma racje . Dla takich kolumn Nad 320 nawet bee moze nie byc cacy.

Bedzie przyjemnie gralo ale bas moze byc spowolniony , niezbyt konturowy i nie uslyszysz zalet revelatora na gorze. Koniecznie sprawdz je na swoim wzmaku.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/1153-esa-continuum/#findComment-11764
Udostępnij na innych stronach
  • 38 lat później...

Esa Continuum zaskakują jakością wykonania - są klasą samą dla siebie. Są najpiękniejszym meblem w każdym salonie.

Potwierdzam wypowiedzi poprzedników.

Muzaka klasyczna i symfoniczna to coś niewyobrażalnego - szczególnie pianino i instrumenty dęte...To muzyka prosto z nieba.

W popie i oddane są doskonale wokale ale w rocku i cięższej muzyce mają duże niedobory dynamiki i przede wszystkim basu w jego średnim i górnym zakresie.

Esy brzmią czysto i szlachetnie. Tak jak wyglądają.

W Esach Continuum urzekające są wysokie tony - bez względu na rodzaj muzyki są doskonałe (słuchałem ich w różnych zestawieniach sprzętowych).

 

Generalnie jestem pasjonatem firmy esa. Służę radą zainteresowanym (Jarek, tel. 0 604 897 719)

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/1153-esa-continuum/#findComment-1159892
Udostępnij na innych stronach

Co do pięknosci to bym spekulował są strasznie toporne ale paczki mają solidne (5 cm mdf z przodu).

Potrzebują duzo prądu - nie są łatwe do napędzenia.

Mają spory fundament basowy ale najlepsza jest w nich srednica - ciepła nasycone to mnie sie najbardziej zawsze podobało w tych kolumnach i jest to zasługa kultowej 18 scan speaka chyba nawet pod względem srednicy lepszego niz 18 revelatora tego samego producenta.

Co do wysokich to nie jest ich duzo i moze dobrze ale wyzsze modele audio physica od spark 5 w góre pod względem wysokich mają więcej do powiedzenia ale nie tyle co ring reverator scan speaka w moich obecnych kolumnach (plankton informacji muzycznych w krystalicznym wydaniu).

Pozdrawiam i polecam te Esy.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/1153-esa-continuum/#findComment-1159973
Udostępnij na innych stronach

Continuum było projektowane na ML331 i to niestety w nich słychać. Coś słabszego niż Levinson na basie i zaczyna sie on rozjeżdżać. Na 331 grało to jednak pieknie.

 

Ostinato 2 takich problemów z basem nie mają (a konkretnie: z jego napędzeniem).

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/1153-esa-continuum/#findComment-1159987
Udostępnij na innych stronach

>Continuum2 mają genialne wysokie tony i coś z basem - przyjamniej ja w 20 m2 w żaden sposób nie

>mogłem go opanować.

 

Continuum musi stac przynajmniej metr od tylnej scianki inaczej masz subwoofer podobnie jak inne duze kolumny z tunelem bas reflex z tyłu. Miałem podobny problem tyle ze ja mogłem sobie pozwolic na odsuniecie bo mam pomieszczenie 35 metrów.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/1153-esa-continuum/#findComment-1160229
Udostępnij na innych stronach

witam,

miałem kiedyś Continuum 1,jak je kupiłem przerzuciłem kilka wzmacniaczy,cały czas coś było nie tak. Właściwa okazała się końcówka mocy Carvera ( już nie pamiętam modelu) one są na prawdę wybredne, nie ma szans,żeby zagrały pod byle czym.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/1153-esa-continuum/#findComment-1160385
Udostępnij na innych stronach

Z esą jest ten sam problem co z RLS Triton, które swego czasu posiadałem. Są bardzo nisko zestrojone i w rezultacie średni i wyższy bas są trochę niedookreślone, natomiast te bardzo niskie zejścia mają zadziwiającą głębię - tyle że w normalnej muzyce tych zejść jak na lekarstwo. Problemu wzmacniacza bym tu nie demonizował, to bardziej kwestia wielkości pomieszczenia i właściwego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/1153-esa-continuum/#findComment-1160409
Udostępnij na innych stronach

Ciągle jeszcze mam Continuum i dokładnie jak pisali poprzednicy - o takim wykonaniu zachodnie firmy w tej klasie mogą pomarzyć, dużo zależy od tego czego słuchasz - na słabo nagranych płytach wyciągną wszystkie braki i będzie poprostu kiepsko, i najważniejsze - wzmacniacz to sprawa krytyczna. Zapomnij o Nadach, Sonych itp., potrzebują wydajnych prądowo końcówek aby pokazać co mają najlepsze.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/1153-esa-continuum/#findComment-1160496
Udostępnij na innych stronach

Miałem te kolumny jakieś 7 lat temu. Grały wtedy z Audiolabem 8000S, który radził sobie całkiem nieźle (chociaż zdarzały się sporadyczne wycieczki na basie). Natomiast kompletną porażką był wzmacniacz Copland Csa8 (bas rozjeżdżał się całkowicie). Nie najlepiej grał też z Audio Analogue Puccini (wersja standard z jednym trafo) - trochę zbyt plastyczne nieoderwane od kolumn brzmienie.

Próbowałem też z którymś z modeli Nad'a i też bez specjalnych rezultatów.

Podczas rozmowy na AS któryś z pracowników ESA polecał mi wówczas Sugdena A21a jako rozwiązanie optymalne przy ograniczonym budżecie. Nie zdążyłem tego sprawdzić z ESA, ale Sugdena nabyłem później.

Generalnie bardzo dobrze wspominam te kolumny. Brzmienie naprawdę z klasą, ale wymagania do reszty toru też olbrzymie.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/1153-esa-continuum/#findComment-1160627
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.