Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Czemu myślisz, że się naprężam? Jestem zdecydowanie odprężony :-) Lebenik jest mały, ładny i pięknie gra, lampy to nie jest jakaś ogromna kasa raz na jakiś czas, a ja nie jestem wyczynowym audiofilem, więc moje odprężenie rośnie :-)

 

To świetnie:)kibicuję temu klubowi-jest fajny.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już może próbował regulować u siebie to napięcie podawane z CDP na wzmacniacz Lebena w celu lepszego spasowania obu elementów i uzyskania efektu tzw. "otwarcia się dźwięku" ? Bardzo chciałbym, żeby okazało się to zbawiennym remedium na poprawę brzmienia . Chyba, że Wy macie już TEN dźwięk, nad którym tak wiele osób na całym świecie się zachwyca. A ci nie zachwyceni sprzedali swoje Lebeniki i rozsiewają opinię, że mieli, słyszeli, nic specjalnego itp. i dalej szukają Graala ..

Notabene - norbertpawlus rozgląda się już w klubie Naima za wzmocnieniem do swoich Harbethów 30.1 .. Czyli "F-ka" w czymś tam niedomaga. A może obniżenie napięcia by jednak pomogło? Naprawdę ciekaw jestem bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Może norbert powinien uważnie przeczytać wpisy yoachima?:)

 

 

Moje odczucia co do odsłuchu są mieszane. Zmartwiło mnie jedno : noga przestała mi przytupywać. Po powrocie na Accu zjawisko powróciło. Ale zrozumiałem Wasz zachwyt nad tym wzmacniaczem. Przepiękna barwa, stereofonia, gładkość przekazu. Po pewnym czasie przestałem nawet zauważać brak dynamiki.

 

 

pozdrawiam

donegal

 

Jeśli do tych wszystkich zalet modelu 300 chcesz mieć odpowiedni PRAT wypożycz 300F, noga zacznie przytupywać:)

 

XS uzbrojony w dobre lampki zagra świetnie... 300F ma seryjnie wkładane dobre lampy dlatego, często w bezpośrednich porównaniach, XS z Sovtekami wypada gorzej.

Jednak moim skromnym zdaniem lepiej wybrać 300XS, ponieważ jest na kultowych lampach tj. 12ax7 oraz EL84 i o wiele łatwiej będzie wyszukać coś wysmakowanego w przyszłości... z drugiej zaś strony 300F ma fajne lampy od samego początku i są one dobierane przez Leben'a ... to jest niewątpliwie pewna wartość.

 

Według informacji użytkowników dzielonek Lebena ,300F jest tak udanym modelem i stanowiącym progres wobec XS,że rozważają downgrade-dodam,że są to melomanii z poza naszego pięknego kraju a więc z dostępem do wielu,wielu urządzeń, które dość często goszczą w ich domach i nie mam powodu im nie wierzyć,w Eteraudio twierdzą tak samo,a ponieważ w ofercie nie mają już XS to coś musi być na rzeczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do tych wszystkich zalet modelu 300 chcesz mieć odpowiedni PRAT wypożycz 300F, noga zacznie przytupywać:)

 

 

0

 

 

 

No nie wiem, norbertowi chyba też nie przytupuje i dlatego szuka PRAT'u made in NAIM.

A może trzeba mieć 2 wzmacniacze? Jeden z pałerem a drugi z duszą?

Edytowane przez donegal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

No nie wiem, norbertowi chyba też nie przytupuje i dlatego szuka PRAT'u made in NAIM.

A może trzeba mieć 2 wzmacniacze? Jeden z pałerem a drugi z duszą?

Nie wiem czego szuka norbert, każdy ma wyobrażenie swojego grania, ale On zdaje się pogania Lebenem300F Harbeth 30.1?jeśli tak to dla modelu F napędzenie 30.1 nie jest żadnym problemem,eFka bez problemów goni P3ERS a to dużo trudniejsza sprawa dla malucha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

@jamówię, a skąd u ciebie takie zainteresowanie Lebenem, a szczególnie F? Kupujesz?

 

Moje zainteresowanie Lebenem sięga modelu XS, wziąłem posłuchałem oddałem, miałem wtedy inne głośniki i najprawdopodobniej choć chyba nie tylko model 300XS nie sprawił szybszego bicia serca, żeby była jasność 300XS jest świetny i różnice między XS a F to nie są żadne walce,miazgi i inne idiotyzmy często wypisywane na tym forum.Miałem możliwość dogłębnego i bardzo dokładnego posłuchania modelu F, podobnie jak Wojtek Pacuła uważam,że Japończycy nie robią niczego przez przypadek i eFka ujrzała światło dzienne, bo Pan Hyodo uznał,że na tych lampach i z tym układem jest lepiej, ale tego trzeba jak zawsze posłuchać.Co do zakupów, jestem na małym zawodowym zakręcie, rodzi się wiele spraw biznesowych i nie czas na hedonistyczne decyzje, ale jak sprawy nabiorą właściwych proporcji to tak kupię 300F bo uważam jak zdecydowana większość osób, która słuchała go dłużej niż 1h,że to wzmacniacz wybitny a według osób, które ćwiczą każdą inkarnację modelu 300 bezapelacyjnie najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Mój post nie był bezpośrednim odniesieniem do twojego posta,lecz pewnym ogólnym stwierdzeniem że Pacuła testował oba modele i nie wskazał wzmacniacza jednoznacznie lepszego.

Zgoda jerry30 w teście nie wskazał:)

 

Hmm, ja tam jakichś specjalnych peanów na temat F-ki nie znalazłem, a na XS i owszem.

Chyba się przejadę do W-wy i sam posłucham obydwu w bezpośrednim starciu.

I prawidłowo,jedź i posłuchaj a jak lubisz to poczytaj test Fr@ntza i umki na SR, lub Ryki na jego filozoficznym portalu,tylko zacznij od tyłu, bo możesz zwątpić:)

 

Panowie jeszcze,żeby wszystko było jasne, ja niczego nie atakuję i nie zamierzam nikomu burzyć jego świata.300XS jest świetnym wzmacniaczem i z tym w ogóle nie polemizuję:)

Edytowane przez jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nawet podoba ta kampania reklamowa wokół F - wszak im więcej osób kupi Lebena, tym więcej osób będzie posiadać wspaniały wzmacniacz. Z XS jest ten problem, że jak się wywali Sovteki i wsadzi lepsze lampy, to to jest inny wzmacniacz. Jakie były te porównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też mi trochę kampanią zaleciało.

Wywody P. Ryki czytałem, ale to bardziej o słuchawkach, których fanem nie jestem.

Czytałem za to opinię jakiegoś amerykańskiego sprzedawcy sprzętu audio, który z racji różnorodności posiadanego sprzętu łączył Lebena z wieloma kolumnami. I zawsze wracał do Harbeth'a uznając je za najlepsze. Jak wiadomo każdy ma swoje upodobania, a za mną

jednak ciągle ten dźwięk "chodzi". Bo naprawdę piękny jest.

Ja "F" nie kupię - a to z powodu oczojebnej niebieskiej diody ;-))) Żartuję, jak coś takiego mi się trafia to zaklejam ją kawałeczkiem samoprzylepnej żółtej folii przezroczystej i już mam zielono. Nawet cały niebieski wyświetlacz można tak zmodyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Panowie ja mówię pass, jeśli w wątku o Lebenie nie można pisać o Lebenie, bo ktoś przewrażliwiony twierdzi,że mu to zalatuje jakąś wydumaną kampanią to ja twierdzę ,że ten ktoś na coś cierpi, bo jak rozumiem 46 stron opisów głównie 300XS nie zalatuje niczym?pisanie o nowym modelu to już spiskowa teoria.Jak to rozumieć?,że teraz jak ktoś będzie pisał o modelu 300F, albo nie daj Boże go kupi, to ma sobie założyć inny wątek??A jak jeszcze napisze,że 300F zwyczajnie jego zdaniem jest lepsza od XS to otrzyma upomnienie,że uprawia PR?Czy komuś tu "sufit się spadł na łeb?"

 

SzuB XS chyba na Sovtekach, tylko co to ma za znaczenie w przypadku 300F? w którym pierwszy raz użyto w audio lamp tam zaaplikowanych-nie ma punktu odniesienia, ale nie pogadamy zdaje się, bo już jest problem z jakimś PR, a po drugie Ty chyba nie masz takich doświadczeń-mam na myśli 300F?

Napiszę jeszcze raz Hyodo San nie robi niczego przypadkowo, a już na pewni z powodów bo mu na chleb zabrakło-uznał,że nowy układ jest na tyle lepszy dźwiękowo,że należy go pokazać światu i ja się z tym zgadzam.

A teraz już nie przeszkadzam i nie burzę idyllicznego porządku zbudowanego wokół 300XS.

 

Mnie się nawet podoba ta kampania reklamowa wokół F - wszak im więcej osób kupi Lebena, tym więcej osób będzie posiadać wspaniały wzmacniacz. Z XS jest ten problem, że jak się wywali Sovteki i wsadzi lepsze lampy, to to jest inny wzmacniacz. Jakie były te porównania?

 

Za ten wpis, wyjmując po za nawias, niefortunne-tak zakładam-stwierdzenie o kampanii reklamowej stawiam kolejkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

@jamówię, teraz ty się naprężasz! :-)

Ja mam blisko do Nautilusa i pojadę posłuchać tego F. Jak mnie powali, to sprzedam XS i kupię F (dokładając zapewne parę złotych). Albo wręcz może wypożyczę...

 

Tak zrób i koniecznie opisz a wierzę,że będzie to opis obiektywny, nawet jak nie zostawisz suchej nitki na F-ce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

oba modele są produkowane równolegle , raczej nie ma mowy o ewolucji modelu a tylko kolejnej jego odsłonie czy też wariancie

 

nie jestem przekonany o wyższości jednego nad drugim a raczej o ich lekko odmiennych charakterze

 

dobry PR dystrybutora widzę , robi swoje i już zasiewa ziarenko napędzając tym samym zainteresowanie

 

a co opisu na pewnym portalu, cóż - miałem dwa egz. 300XS , kolejne dwa zna dobrze gdyż grają u znajomych i o żadnym brumieniu , świszczeniu czy co tam jeszcze opisano śladu nie było , poza tym mam wrażenie że oba modele odsłuchiwane były w totalnie różnych konfiguracjach , systemach itp więc o wiarygodnym porównaniu raczej mowy być nie może

Edytowane przez intenser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

oba modele są produkowane równolegle

To jest pewna informacja?Eter twierdzi coś zupełnie przeciwnego...

Natomiast jeśli prawdziwa to jest to wspaniała wiadomość,pluralizm w zakupach jest bardzo ważny!

Edytowane przez jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mówię pass, jeśli w wątku o Lebenie nie można pisać o Lebenie, bo ktoś przewrażliwiony twierdzi,że mu to zalatuje jakąś wydumaną kampanią to ja twierdzę ,że ten ktoś na coś cierpi, bo jak rozumiem 46 stron opisów głównie 300XS nie zalatuje niczym?pisanie o nowym modelu to już spiskowa teoria.Jak to rozumieć?,że teraz jak ktoś będzie pisał o modelu 300F, albo nie daj Boże go kupi, to ma sobie założyć inny wątek??A jak jeszcze napisze,że 300F zwyczajnie jego zdaniem jest lepsza od XS to otrzyma upomnienie,że uprawia PR?Czy komuś tu "sufit się spadł na łeb?"

 

 

 

>> jamówię

 

Wyluzuj chłopie... Daleki jestem od jakichkolwiek cierpień! Tym bardziej, że Lebena nie mam. Nie chciałem Cię urazić! Czy mi wybaczysz? Przepraszam, bo w następnym poście zarzucisz mi chorobę psychiczną, a wtedy dopiero sufit spadnie mi na łeb :-((((

 

Zagaduję Was tutaj o opinie, bo bardzo zaciekawiło mnie zjawisko tak różnego momentami odbioru " 300- ki" Czy osoby , które się nim zachwycają należą do grupy mniej osłuchanych ( do których ja się zaliczam ) , a te krytykujące po prostu wiedzą więcej?

I gdzie tkwi żródło tych rozbieżności? W reszcie toru, preferencjach, czy w jakości dźwięku po prostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

>> jamówię

 

Wyluzuj chłopie...

 

Ja jestem wyluzowany szczególnie wobec osób, które w wątku Lebena pisanie o Lebenie odbierają jako kampanie reklamową-to się nazywa paranoja i jest jednostką chorobową klasyfikowaną w psychiatrii.Zanim coś chlapniesz ,pomyśl lub zapytaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba modele są produkowane równolegle , raczej nie ma mowy o ewolucji modelu a tylko kolejnej jego odsłonie czy też wariancie

 

 

 

dobry PR dystrybutora widzę , robi swoje i już zasiewa ziarenko napędzając tym samym zainteresowanie

 

 

 

O! Jeszcze jeden ! :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wyluzowany szczególnie wobec osób, które w wątku Lebena pisanie o Lebenie odbierają jako kampanie reklamową-to się nazywa paranoja i jest jednostką chorobową klasyfikowaną w psychiatrii.Zanim coś chlapniesz ,pomyśl lub zapytaj:)

 

OK, jak zwykle masz rację. Zarejestrowałem się na jutro do psychiatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.