Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  191 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odesłałem tego Lebena. Trochę przesadzili z ceną.

Moje odczucia co do odsłuchu są mieszane. Zmartwiło mnie jedno : noga przestała mi przytupywać. Po powrocie na Accu zjawisko powróciło. Ale zrozumiałem Wasz zachwyt nad tym wzmacniaczem. Przepiękna barwa, stereofonia, gładkość przekazu. Po pewnym czasie przestałem nawet zauważać brak dynamiki. Nie słucham zbyt głośno ( klasyka, jazz, trochę rock) i najfajniej brzmiała akustyczna muzyka baroku, wokale itp. Może udałoby się coś jeszcze osiągnąć lampami, kablami. Miałem GE + jakieś NOS-y ( jakiś dziwny producent angielski- i nie zapamiętałem ) oraz GE + Sovtek. I tak jak na początku podobało mi się z NOS-ami, to po włożeniu Sovteków uznałem, że jest gorzej. Ale po 2-3 godz. jednak wyższość przyznałem im właśnie. No i jestem w rozterce.

Trochę rozczarowały mnie gałki, plastikowe przełączniczki itp. Tutaj Accu jest nie do pobicia. Bo gra też pięknie a funkcjonalność o niebo wyższa. Chyba jednak kupię sobie jeszcze jedną zabawkę - a Accu i tak zostanie. Za bardzo go lubię.

Zobaczymy, może i ja zacznę latać z bezpiecznikami, zworkami, kabelkami, lampkami ..

Poczytałem dość dużo co się na świecie sądzi o małym Lebenie i opinie są jednoznaczne- to fantastyczny sprzęt. I połączenie z Harbethami jak najbardziej doceniane. Zawsze można lepiej, ale to już raczej osobiste preferencje i zdolności finansowe.

Tylko jaki model jest lepszy? Czy na pewno XS? F-ka też zaczyna mieć już swoich fanów..

 

 

pozdrawiam

donegal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny Accu to rzeczywiście odlot... Niemniej można czasem coś okazyjnie upolować SH - mi się tak udało z 408 . I w takiej cenie to już ma sens. To taka luksusowa limuzyna do słuchania muzyki. DLA MNIE.

 

SzuB

Wiesz może, jaką nirvanę osiągnął Wpszoniak? Mam nadzieję, że opartą na Lebenie. Zaraziliście mnie w tym Klubie wszyscy :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

300 grała dużo lepiej na W 5000 niż na k -701 tylko przy tej cenie zestawu to oczekuje się że zagra wybitnie a nie dobrze. pozbyłem się bez żalu W 5000 gdyż nie mogłem na nich słuchać ciężkie i nie wygodne.

Mam obie pary u siebie i znacznie wyżej cenie sobie 701.

Nie mówię, że to idealne zestawienie ...ale znacznie im bliżej do ideału niż AudioTechnice. Poza ekskluzywnymi materiałami nie oferują nic co usprawiedliwiałoby ich cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Rzecz w tym, że nie mam sposobności sprawdzić słuchaweczek przed zakupem i byłby to zakup w ciemno... a 701 mam od dawna, ale chciałem pójść trochę dalej, tam gdzie jest nieco cieplej, w klimat łagodniejszy... ale skoro szału nie ma to sobie odpuszczę. Zastanawiam się jakie słuchawki byłyby najlepszym partnerem dla 300XS? ...może miał ktoś z was kontakt z nowymi AKG 702 Anniversary lub 712Pro? ...z ocen w sieci wynika że są sporo lepsze od 701? ...może jeszcze jakieś inne propozycje?

 

Odchodząc od tematu słuchawek, niemal zdecydowałem się na delikatny tunning mojej 300, chciałbym wymienić w niej kondensatory na V-capy dokładnie takie jak W.P. umieścił w swojej, czy jest ktoś w klubie kto zdecydował się na taki ruch?

 

Jerry30 i jak tam śmiga 660? ...na jakich teraz lampkach?...a preamp RS100 poszedł do mojego kolegi, szkoda fajna maszyna, chciałem sobie go zastawić ale dorwał mnie w chwili słabości...

 

BTW ... może ktoś chce sprzedać głośnikowe A23?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaliłem już sporo lamp w 660-tce chyba z dwanaście kwartetów lamp mocy,teraz mam KT66,EL34 RFT i ruskie 6p3se więc możliwości kształtowania brzmienia jest bardzo dużo,6cs7 też mocno wpływają na brzmienie(kupiłem sobie trzy kwadry GE na zapas)natomiast najbardziej zdziwiło mnie to jak duży wpływ na brzmienie ma napięciowa 6cj3 (lampa stosowana w telewizorach kolorowych)mam chyba ze dwadzieścia różnych,więc jak ktoś lubi kombinować to pole do działania jest ogromne.

Ogólnie 660 to super wzmacniacz,taka 300-tka plus potężna dynamika,basisko i wykop(zwłaszcza na KT90 i KT120).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

właśnie kilka dni temu kupiłem do kompletu do mojego Lebena odtwarzacz Cd Ayon 1s i cóż...tak powstał mój system marzeń...razem z kolumnami Reference 3amm de Capo i

DZWIĘK -mistrzostwo świata....

 

ps.słuchał ktoś z kolegów w swoim Lebenie lamp EL84 Philips miniwatt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intenser dziękuje za odpowiedz kolego

 

ale miałem już tfk i jakoś nie powaliły mnie z nóg ,barwowo to nic specjalnego ,wysokie też lipa ,więc odpusciłem przereklamowane szkopy ,

akurat w sterujących mam amperex bugle boy i szukam docelowych lamp mocy...

ale czym tak naprawde sie różnią bugle boy od miniwatt- w koncu ta sam fabryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intenser dziękuje za odpowiedz kolego

 

ale miałem już tfk i jakoś nie powaliły mnie z nóg ,barwowo to nic specjalnego ,wysokie też lipa ,więc odpusciłem przereklamowane szkopy ,

akurat w sterujących mam amperex bugle boy i szukam docelowych lamp mocy...

ale czym tak naprawde sie różnią bugle boy od miniwatt- w koncu ta sam fabryka?

 

Osobiście też szkopy wypierdzieliłem-to jak dla mnie przereklamowane i basta.......graja tylko ładnie bez ikry-to zauwazyłem

Gram na rca 6BQ5 z 50-tych lat ,szare anody-kupilem dwie kwadry za 1500 piękne sparowane nóweczki-miodzio.POLECAM.

A amperex to musi być oryginał a jakies takie niewadomo co-opierdziele tego sprzedającego za wciskanie kitu-bo wystarczy nam Szklarz.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze 300F opiszcie jak gra ten maluch.W SR laudacja prawie na kolanach, czy to naprawdę taki cymes?

 

Dla mnie to slodziutkie i cukierkowe granko.......do prawdziwego grania brakuje mu mocy i w konsekwencji dobrego powera.

Ale dużo lepszy od bezdusznych Ayonów -ma piękna barwę ale dla mnie okazał by się na pewno ciutkę za nudny-za mało różnicuje amplitudę

natężenia dzwięku-do słuchania do domu w tle będzie swietnym wyborem..............takie mam wrażenie.Ładnie wygląda w/g mnie-to cukiereczek)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Dla mnie to slodziutkie i cukierkowe granko.......do prawdziwego grania brakuje mu mocy i w konsekwencji dobrego powera.

Ale dużo lepszy od bezdusznych Ayonów -ma piękna barwę ale dla mnie okazał by się na pewno ciutkę za nudny-za mało różnicuje amplitudę

natężenia dzwięku-do słuchania do domu w tle będzie swietnym wyborem..............takie mam wrażenie.Ładnie wygląda w/g mnie-to cukiereczek)

pozdr.

Dzięki Piter a jak byś go porównał z moim piecem?poprzednia wersja Lebena nie skłoniła mnie do otwarcia portfela:)

Edytowane przez jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonasusa słuchałem,ale w bardzo żle dobranej konfiguracji grał ten system bardzo dziwnie i tak beznamietnie jakoś .

Gała głośności była na godzinę trzecią i było słychowac jakoś niemrawo-takie mam spostrzeżenia swoje i jakoś mnie ten Bonasus zraził.

Bardzo mozliwe,że żle wtedy trafiłem,ale cóż bywa i tak.............i lampy były do kitu w nim włożone-żle wspominam ten odsłuch.

Myslę,że można lepiej-na ile nie wiem.Jedna rzecz mnie zastanawia niestety mała moc i to push-pull jest-a ciężki jak diabli-środek fabryczny

nie zauważyłem tam cudów.Mozna by nie tylko coś,ale wiele zmienić na lepsze.

Tu RCM..........chociaż jestem pewny,że to robota Kustagona się nie postarał za mocno,ale wiadomo ekonomia rządzi.

Swego czasu bonasus był sprzedawany w USA cena 11999 usd-to jakięś nieporozumienie jak dla mnie.

Jesli trafa ma dobre-to upgrade w torze sygnałowym wskazany-czy bedzie lepiej ?.......powinno być-ale na ile i czy to sie opłaca-tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Bonasusa słuchałem,ale w bardzo żle dobranej konfiguracji grał ten system bardzo dziwnie i tak beznamietnie jakoś .

Gała głośności była na godzinę trzecią i było słychowac jakoś niemrawo-takie mam spostrzeżenia swoje i jakoś mnie ten Bonasus zraził.

Bardzo mozliwe,że żle wtedy trafiłem,ale cóż bywa i tak.............i lampy były do kitu w nim włożone-żle wspominam ten odsłuch.

 

 

Źle trafiłeś a tak bywa, posłuchaj tego pieca w innej konfiguracji-koniecznie, z lampami KT 77 i dobrymi driverami,koniecznie z innymi prostownikami,Sovteki to lipa ale Ty to wiesz!.Pamiętam jak pierwszy raz usłyszałem Boćka-hipnoza.Za projekt Bonausa odpowiada Robert Rolof, ten sam który skonstruował Sensora-bardzo zdolny człowiek,Kustagon ma chyba udział w innych przedsięwzięciach RCM Audio.Reszta jak chcesz na priv, nie będziemy śmiecić Lebenowcom mają świetny wątek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to slodziutkie i cukierkowe granko.......do prawdziwego grania brakuje mu mocy i w konsekwencji dobrego powera.

itd...

Stary audiofilu, czy mógłbyś mi podać przykłady wzmacniczy oferujące 'prawdziwe granie'? Poważnie pytam. Bo nie wiem czy to z Twojej strone tylko takie biadolenie, czy rzeczywiście mnie coś omija, a ja o tym nie wiem. Oczywiście prosiłbym o podanie przykładów wzmacniaczy w podobnej cenie jak 300F, nowych, a nie wychodzenie z czymś typu, że dokładając 5tyś, możn dostać dziesięcioletnią używkę jakąś tam, i bije ona pałerem lebena itd. O konkrety poproszę.

Dodam, że grałoby to z Harbeth 30.1, które określasz, jako pudełkowe granie, ale mniejsza o to, tu pytam tylko o sam wzmacniacz.

Edytowane przez norbertpawlus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.