Skocz do zawartości
IGNORED

Alleluja - OLED wchodzi do sprzedaży w Korei. W Europie w czerwcu ?


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

DZIĘKI NADZWYCZAJNEJ JAKOŚCI OBRAZU LG UMACNIA SWOJĄ POZYCJĘ NA RYNKU TELEWIZORÓW NOWEJ GENERACJI.

 

LG ustanawia nowy standard jakości obrazu wprowadzając najlepsze w branży rozwiązania, takie jak wyświetlacz OLED, wyświetlacz o rozdzielczości Ultra HD oraz nowe inteligentne telewizory CINEMA 3D.

 

Firma LG Electronics (LG) zaprezentowała w Korei Południowej linię telewizorów na rok 2013, zapewniającą nie tylko niezrównaną jakość obrazu, ale i mnóstwo intuicyjnych funkcji. Dzięki czołowym produktom, takim jak niezrównany 55-calowy telewizor OLED, pierwszy wprowadzony do masowej sprzedaży 84-calowy telewizor Ultra HD, a także najbardziej zaawansowane na rynku inteligentne telewizory 3D, LG podnosi poprzeczkę i deklaruje, jak wielką wagę przywiązuje do perfekcyjnej jakości obrazu.

 

„Firma LG ugruntowuje wizerunek marki, która jest synonimem najlepszej jakości obrazu”, powiedział Havis Kwon, Prezes i Dyrektor Generalny firmy LG Home Entertainment. „Jesteśmy przekonani, że dzięki zaawansowanym technologiom naszych wyświetlaczy, produkty zajmą czołową pozycję wśród telewizorów nowej generacji, zarówno w roku 2013, jak i w przyszłości.

 

Dostawy pierwszego na świecie 55-calowego telewizora OLED

Wraz z rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu dostawami do sklepów w Korei Południowej, LG stanie się pierwszym na świecie producentem, który oferuje użytkownikom 55-calowy telewizor OLED (model 55EM9700). Ten zaawansowany telewizor został wyposażony w wyjątkową technologię WRGB OLED od LG, zapewniającą jakość obrazu, której nie dorównuje żadne z urządzeń dostępnych na rynku. Telewizor OLED firmy LG umożliwia uzyskanie żywych i jasnych kolorów oraz głębokiej czerni, ponieważ dotychczasowa konfiguracja pikseli RGB wzbogacona została o biały subpiksel. Ten telewizor to bezdyskusyjnie szczytowe osiągnięcie

w dziedzinie domowej rozrywki. Ponadto, LG OLED TV cechuje się nieskończenie dużym współczynnikiem kontrastu, dzięki czemu zapewnia najlepszy kontrast niezależnie od oświetlenia zewnętrznego, czy kąta widzenia.

 

Ogólnoświatowa premiera telewizora o rozdzielczości Ultra HD

Prezentując w ubiegłym roku 84-calowy telewizor o rozdzielczości Ultra HD,

a następnie wprowadzając go do sprzedaży w 40 krajach świata, LG Electronics ugruntowało czołową pozycję w segmencie telewizorów Ultra HD. To wydarzenie zapoczątkowało epokę telewizji Ultra HD, a firma LG odgrywa rolę lidera we wdrażaniu nowego standardu rozdzielczości.

 

Ekran telewizora Ultra HD zawiera 8 milionów pikseli (3840 x 2160), dzięki czemu wyświetla obraz o rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD. Opracowana przez LG funkcja skalowania do wyższej rozdzielczości (Resolution Upscaler Plus) umożliwia uzyskanie bogatszych szczegółów i lepszej ostrości w przypadku sygnału

o standardowej rozdzielczości HD, a tym samym pozwala na wyświetlanie realistycznego obrazu z każdego źródła. Ponadto, w tym roku firma LG wzbogaci linię telewizorów Ultra HD o dwa nowe modele, 55- oraz 65-calowy.

 

Udoskonalone i wygodne telewizory z serii Smart TV

LG CINEMA 3D Smart TV z oferty na rok 2013 zostały wyposażone w udoskonalony interfejs zwiększający wygodę użytkowania. W większości telewizorów oferowanych

w tym roku zastosowano panele IPS, które cechują się szerokim kątem widzenia 178 stopni, dzięki czemu umożliwiają oglądanie obrazu o kolorach bliskich rzeczywistym praktycznie z każdego miejsca.

 

Układ 2013 Triple XD Engine pozwala na lepsze i dokładniejsze przetwarzanie obrazu oraz regulowanie jego parametrów, przez co zapewnia niespotykaną dotąd jakość obrazu. Unowocześniony procesor obrazu Triple XD Engine umożliwia uzyskanie bardziej naturalnych barw, głębszego kontrastu oraz dokładniejszego odwzorowania szybkiego ruchu, dzięki czemu uzyskuje się najwyższą jakość realistycznego obrazu. Procesor ten jest wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne, które zapewniają wspaniałą jakość obrazu będącą synonimem telewizorów LG CINEMA 3D Smart TV. Funkcja Super Contrast Booster maksymalnie zwiększa kontrast oraz jasność obrazu, poprzez odpowiednie sterowanie podświetleniem w różnych częściach ekranu. Dynamiczne skanowanie skraca czas reakcji wyświetlacza i eliminuje rozmycia nawet w przypadku najbardziej dynamicznych scen, dzięki czemu zapewnia nowy, jeszcze wyższy poziom ostrości obrazu. Ponadto, aktywna redukcja szumów usuwa niepożądane zakłócenia pozwalając na uzyskanie bogatszego w szczegóły i bardziej realistycznego obrazu.

 

Nowa linia telewizorów to także udoskonalona platforma Smart TV oraz przeprojektowany, bardziej intuicyjny pilot Magic Remote. Nowy pilot ułatwia sterowanie, ponieważ oprócz funkcji sterowania kursorem, kółkiem i gestami zastosowano w nim funkcję rozpoznawania mowy. Dzięki funkcji Voice Mate rozpoznającej naturalny sposób mówienia, nowy pilot daje możliwość szybkiego

i łatwego wyszukiwania. Inteligentne telewizory LG dają też dostęp do zaawansowanej funkcji Now On, która poleca użytkownikom programy VoD (video-on-demand) oraz audycje telewizyjne na podstawie popularności lub indywidualnych upodobań. W celu ułatwienia szybkiego wyboru spośród różnorodnych treści, wyniki są wyświetlane w postaci czytelnych miniatur. Ponadto, funkcja Tag On umożliwiająca parowanie urządzeń z wykorzystaniem technologii NFC sprawia, że dostęp do treści jest jeszcze łatwiejszy i wygodniejszy - wystarczy zbliżyć smartfon wyposażony w technologię NFC do zaprogramowanego taga dołączanego do telewizora.

 

Telewizory LG z oferty na rok 2013 zostały zaprojektowane zgodnie z koncepcją wzorniczą CINEMA SCREEN, wyróżniającą się węższą ramką, która w jeszcze mniejszym stopniu rozprasza uwagę widzów. Taki efekt wizualny jest dodatkowo wzmocniony przez podstawę Magic Stand, która sprawia wrażenie, że telewizor unosi się w powietrzu. Elegancka i funkcjonalna podstawa w atrakcyjny sposób dopełnia minimalistyczny wygląd telewizora. Ponadto, podstawa umożliwia też wygodne obracanie telewizora, pozwalając na łatwe zmienianie położenia w każdym pomieszczeniu.

 

Telewizory LG z linii CINEMA 3D Smart TV na rok 2013 już są dostępne

w Korei, a następnie będą wprowadzane na kolejne rynki.

Informacja Prasowa

Huraaaaaa !!!!

Ale czy na pewno ? :-)

 

<br />LG podnosi poprzeczkę <br />

Najpierw ją systematycznie (od 3 lat) opuszczali żeby teraz nagle podnieść. Dziękujemy.

P.S. Czy na pewno poprzeczkę jakościową ? A może cenową ?

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Alleluja, a kiedy będzie ten obiecany jeszcze w maju ubiegłego roku test Sharpa 840???

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

I co z tego, że wychodzi/ Sony już produkowało oledy i się wycofało bo nikt nie kupował. Kto kupi taki za 40 tyś pln? Może z jeden taki do Warszawy ściągną. Bez sensu. Nowa plazma Panasonica w zupełności wystarczy. A to z prostej przyczyny. Obraz jest wyjątkowej jakości.

I co z tego, że wychodzi/ Sony już produkowało oledy i się wycofało bo nikt nie kupował. Kto kupi taki za 40 tyś pln? Może z jeden taki do Warszawy ściągną. Bez sensu. Nowa plazma Panasonica w zupełności wystarczy. A to z prostej przyczyny. Obraz jest wyjątkowej jakości.

Sony produkuje nadal OLED-y tylko na rynek profesjonalny (do 24')

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

  • Moderatorzy

producenci sami sobie strzelili gola startując równocześnie z 4k i oled, każdy rozsaądny wie że duże docelowe tv muszą łączyć te cechy więc zakup przejściówki za więcej niż 10-15 kpln jest nierozsądny, a tu ceny nowalijek całkiem z sufitu

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Szacun dla LG.

 

Pną się do góry.

Pasywne 3D, pierwsi i jedyni mają na półkach UHD.

Pasywne 3D na UHD , to musi być odjazd.

 

No i teraz ruszają z OLED-em.

Pewnie za tydzień pojawią się pierwsze recki OLED-a.

Jeszcze nigdy nie pokazano jak pracuje z BD playerem.

Jaki jest judder na 24 fps.

Jaki jest judder na 24 fps.

Bez renderingu klatek pośrednich, judder przy 24 FPS bywa w niektórych ujęciach kamery ogromny - w kinie to nawet widać ... dla czego pytasz "jak będzie w OLED"? A jak ma być? Będzie tak jak na każdym innym wyświetlaczu w dowolnej technologii - bez upłynniacza smętnie, z upłynniaczem nie.

Mam wątpliwości czy 4K znajdzie wielu chętnych w sytuacji gdy:

 

* Każdy interesujący się tematem wie że jest to typowa przejściówka, takie Ultra HD Ready, albowiem trwają zaawansowane prace nad 8K.

 

* Nie ma co oglądać.

- BD? Standard przewiduje do Full HD.

- Upsampling? Wolne żarty.

- Kamera? A wielu jest takich co sobie sami robią meteriał do oglądania?

- Sieć? Teoretycznie tak, jeśli przepustowość tejże jest >50 Mb/s. Czyli ułamek procenta użytkowników. Pozatym: materiału jest tycio.

 

* Cena na poziomie astronomicznym.

Ja również mam smutną wiadomość dla Branżowca, który rozpoczął ten temat. Nie zarobi.

 

Sprzedaż w Polsce będzie na poziomie kilku sztuk rocznie i to na zamówienie.

Jak wejdą do sprzedaży to się coś ruszy także w kwestii cen, z czasem. Tak jest ze wszystkimi nowinkami technicznymi. Tylko niech ruszy... Po tylu falstartach jakoś tego nie widzę :)

Bez renderingu klatek pośrednich, judder przy 24 FPS bywa w niektórych ujęciach kamery ogromny - w kinie to nawet widać ... dla czego pytasz "jak będzie w OLED"? A jak ma być? Będzie tak jak na każdym innym wyświetlaczu w dowolnej technologii - bez upłynniacza smętnie, z upłynniaczem nie.

 

Szybkość matrycy OLED może tu namieszać.

Ale nie chcę teoretyzować tylko oceniać organoleptycznie.

 

Judder wylazł dopiero w fazie wejścia na rynek TV które były zdolne do przyjęcia i odtwarzania natywnie 24p.

W pierwszej fazie nie implementowano nawet upłynniaczy.

Np. mój były ekran PIONEER KURO 5090h jest zupełnie bezbronny.

Miałem okazję oglądać telewizor Ultra HD od LG w akcji. Pierwsze wrażenie to takie że nie wiadomo jak to wnieść do mieszkania. Przez drzwi to się nie zmieści. Co do obrazu to w pierwszym momencie myślałem że to obraz 3D bez okularów ze słabym efektem 3D. Czar prysł gdy sprzedawca puścił normalny film z BR. Zaleta tego telewizora jest taka że końcu w pasywnym 3D nie widać poziomych pasków. Być może dobry powód żeby kupić sobie telewizor w tej rozdzielczości. Na cenę nawet nie patrzyłem ale ktoś z boku mówił że trzeba się zdecydować między telewizorem a nowym samochodem to pewnie niedorzeczna. Kolory takie jak w typowym IPS. Dla mnie za duża landryna. Być może da się ustawić inaczej. Ale sama rozdzielczość z odpowiednim materiałem robi wrażenie.

 

A jeszcze nie związane z tematem. Wczoraj z kuchni zabrałem kable ze wzmacniacza łączący preamp z końcówką mocy (NAD 701) i wyszukałem jakieś kable na szybko żeby żona nie marudziła że nie może słuchać muzyki w kuchni. No i dzisiaj przy śniadaniu żona mi marudzi że coś przestawiłem we wzmacniaczu bo brzmi jakoś tępo i jej się nie podoba. Podłączyłem kable który były wcześniej a ona na to o teraz jest dobrze. I niech mi teraz nikt nie opowiada że interkonektów nie słychać.

Wiem że nie związane z tematem ale musiałem o tym napisać bo szczęka mi opadła do samej podłogi.

<br />A jeszcze nie związane z tematem. Wczoraj z kuchni zabrałem kable ze wzmacniacza łączący preamp z końcówką mocy (NAD 701) i wyszukałem jakieś kable na szybko żeby żona nie marudziła że nie może słuchać muzyki w kuchni. No i dzisiaj przy śniadaniu żona mi marudzi że coś przestawiłem we wzmacniaczu bo brzmi jakoś tępo i jej się nie podoba. Podłączyłem kable który były wcześniej a ona na to o teraz jest dobrze. I niech mi teraz nikt nie opowiada że interkonektów nie słychać.<br />Wiem że nie związane z tematem ale musiałem o tym napisać bo szczęka mi opadła do samej podłogi. <br />

Opisz to tutaj: Klub "grających kabli", albo: o radościach audiofila - w zakładce kluby. A tak na maeginesie nie próbowałeś dojść dlaczego tak się stało ?

Jeżeli nie to znaczy, że jesteś "pełnokrwistym" audiofilem ;-).

Pozdrawiam

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Osobiście nie za bardzo wierzyłem w różnice brzmienia w interkonektach dlatego zaskoczenie było znaczne gdy żona zgłosiła się do mnie z pretensjami że grzebałem przy sprzęcie w kuchni. Jeszcze bardziej zaskoczyło mnie jej stwierdzenie "O teraz jest dobrze" po wymianie kabli na poprzednie. Na stwierdzenie faktu że to wina kabli żona wydała z siebie dźwięk Eeee.... a następnie spytała się czy sobie z niej jaja robię. No cóż, ot taka ciekawostka.

 

Przyczyna prawdopodobnie taka że niewłaściwy kabel to nie był kabel audio tylko component video.

  • Moderatorzy

Mam wątpliwości czy 4K znajdzie wielu chętnych w sytuacji gdy:

 

* Każdy interesujący się tematem wie że jest to typowa przejściówka, takie Ultra HD Ready, albowiem trwają zaawansowane prace nad 8K.

 

* Nie ma co oglądać.

- BD? Standard przewiduje do Full HD.

- Upsampling? Wolne żarty.

- Kamera? A wielu jest takich co sobie sami robią meteriał do oglądania?

- Sieć? Teoretycznie tak, jeśli przepustowość tejże jest >50 Mb/s. Czyli ułamek procenta użytkowników. Pozatym: materiału jest tycio.

 

* Cena na poziomie astronomicznym.

Bobcat:

cena - ok

nie ma czego i jak oglądać -ok

ale z 8k to przesadziłeś, taka rozdzielczość ma sens tylko w kinie lub do projektorów,

w warunkach domowych 4k to optimum , obecnie 47 cali często oglądam z 3 m, a bd 2-2,5m przy założeniu tv 95 calowego i 4k masz wielkość plamki identyczną, ale nie sądzę by ktoś oglądał 94 cali z 2,5 metra - raczej nie będzie to komfortowe trzeba będzie dupsko odsunąćod tv , a jak odsuniesz to czy 4k czy 8 nie zobaczysz żadnej różnicy więc do tv więcej niż 4 k sensu ładować nie ma .

dochodzimy tu do punktu zdroworozsądkowego tak jak nagłośnienie 5.1 do KD

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

<br />Przyczyna prawdopodobnie taka że niewłaściwy kabel to nie był kabel audio tylko component video. <br />

Dla audio to bez znaczenia ! Musiała być jakaś inna przyczyna. Ja byłbym ciekawy jaka, "rasowy" audiofil nie. :-)

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

@ Stench

 

Japońska telewizja publiczna NHK ma w Tokio testowe transmisje 8K odbierane na kilku prototypowych telewizorach (w handlu Oczywiście niedostępnych). Przesadzili? O tym, że "w warunkach domowych to optimum" słyszeliśmy już przy okazji wprowadzania na rynek Full HD. Świat i technologa idą naprzód, a lepsze jest wrogiem dobrego.

 

Moim zdaniem jedną z podstawowych sztuk marketingu jest umiejętność wmówienia klientom, że to co w danym momencie chcemy sprzedać stanowi właśnie "optimum w warunkach domowych". Za jakiś czas optimum będzie inne. Ale za każdym razem będą na podorędziu wielce uczone deliberacje na poparcie tej tezy.

  • Moderatorzy

zgoda, ale pewnym momencie następuje nasycenie techniczne np w samochodach to moc 250 -300 km ( sześciocylindrowy , nowej generacji silnik około 3 litrów) usatysfakcjonuje już każdego i przyspieszenie rzędu 7 sekund.

owszem są szybsze i mocniejsze ale to już margines i choć można je kupić to mało jest osób które to wykorzystają .

 

z marketingiem masz rację ale z rozdzielczością to jeszcze dochodzi fizjologia gałki ocznej, więc na 47 calach AVATAR BD jest super z 2m, a dobry hd ready 720 z 2,5 - więc przy 47 calach i 4k to pewnie oglądanie z 80 cm, ale to już dla mnie groteska.

już obecnie niewiele produkcji nasyca szczegółami obraz by wykorzystać full hd, owszem jak się dorobie tv 100 cali to będę chciał mieć 4k, by wygodnie oglądać go z 4 metrów, ale w takich warunkach dopłata extra do wyższych rozdzielczości nie będzie rozsądna.

 

p.s. oczywiście więcej niż 4k może mieć znacznie lepsze inne parametry obrazu i dla nich dokonam zkupu, ale sama rozdzielczość ponad 4k nie będzie już tutaj motorem do znacznego zwiększenia wdatku

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Kolega KrzysiekA poruszył bardzo ważny aspekt. 3D. Otóż LG dysponuje najgorszą technologią obrazu przestrzennego. Jaki jest sens skupowania takiego najdroższego telewizora?

  • Moderatorzy

Kolega KrzysiekA poruszył bardzo ważny aspekt. 3D. Otóż LG dysponuje najgorszą technologią obrazu przestrzennego. Jaki jest sens skupowania takiego najdroższego telewizora?

3D aktywne mryga, pasywne ma jakieś pasy.........

ja zaliczam się do grona które w tv nie przykłada żadnej wagi do 3D, można chodzić na to do IMAX, ale w domu to lipa, muszę zobaczyć po ile chodzą okulary aktywne na all, może sprzedam swoje 1 nieodpakowane, 2 użyte raz.

wiele osób robiło rankingi i wyszło, że dobry był Avatar, filmy IMAX(dokumenty/przyrodnicze robione pod kątem 3d) i kilka kreskówek

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

@ Stench

 

Postęp techniczny w samochodach ma miejsce cały czas. Nie polega na coraz większej pojemności i mocy, lecz na wyciskaniu tej samej mocy (klasa popularna to ok. 100 KM) z coraz mniejszych silników, oraz oszczędzaniu paliwa (tu kłania się napęd hybrydowy).

 

Argumenty o fizjologii gałki ocznej mnie nie przekonują, gdyż identycznie to samo słyszałem gdy na rynek wchodziło Full HD. 8K może być bardzo przydatne w warunkach domowych w sytuacji coraz większych ekranów.

Tylko jaki to ma związek z tematem bo jak narazie problem 8K czy 4K ekranów oled raczej nie dotyczy. Poza wykwitem sony/panasonica, który być może będzie wdrożony, kiedyś. Jak zresztą wszystkie dotychczasowe gadki o printed OLEDs. Są cudowne i rozwiązują wszystkie problemy jak są drukowane w laboratorium, ale już nie na liniach produkcyjnych, które nie istnieją.

Ciekawsze i bardziej znaczące od tego bełkotu marketingowego z posta nr.1 są:

 

1) fakt, że LG oficjalnie przyznało się do inwestycji ponad pół miliarda w oled fab gen. 8 w przeciągu najbliższego roku.

 

2) po jakim czasie wypalą się na tych uber ekranach wrgb oled od LG loga stacji telewizyjnych co nam da pojęcie na jakim etapie rozwoju tej technologii naprawdę jest rynek/konsumenci.

 

Nie wiedzieć czemu przy okazji każdej rozmowy o OLED na tym forum zawsze dyskutuje się o 4K, 8K, 3D i japońskiej telewizji. Taki lokalny bigos.

  • Moderatorzy

Tylko jaki to ma związek z tematem bo jak narazie problem 8K czy 4K ekranów oled raczej nie dotyczy. Poza wykwitem sony/panasonica, który być może będzie wdrożony, kiedyś. Jak zresztą wszystkie dotychczasowe gadki o printed OLEDs. Są cudowne i rozwiązują wszystkie problemy jak są drukowane w laboratorium, ale już nie na liniach produkcyjnych, które nie istnieją.

Ciekawsze i bardziej znaczące od tego bełkotu marketingowego z posta nr.1 są:

 

1) fakt, że LG oficjalnie przyznało się do inwestycji ponad pół miliarda w oled fab gen. 8 w przeciągu najbliższego roku.

 

2) po jakim czasie wypalą się na tych uber ekranach wrgb oled od LG loga stacji telewizyjnych co nam da pojęcie na jakim etapie rozwoju tej technologii naprawdę jest rynek/konsumenci.

 

Nie wiedzieć czemu przy okazji każdej rozmowy o OLED na tym forum zawsze dyskutuje się o 4K, 8K, 3D i japońskiej telewizji. Taki lokalny bigos.

 

oled i nowe rozdzielczości pojawiają się wspólnie bo są elementami składowymi telewizora roku 2017.

czy oled ? - być może ,

bardziej zawansowane rozdzielczości dla większych przekątnych - napewno

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

To się okaże w 2017.

Jaka będzie wtedy penetracja rynku przez 70 calowe ekrany i jaki udział będzie w tym miało oled. Będziemy happy jak to będzie 2%.

Na razie każdy z poważnych graczy nie piszczy nic o 4K czy tym bardziej 8K zapewne dlatego, że ma uzysk 10% już przy 1080.

Dlaczego się wspomina o japońskiej telewizji? Bo NHK rozwija technologię 8K i jako jedyny na świecie ma już próbne transmisje w tym standardzie.

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.