.png.2fedbaeed142d9ffa7ad27f243687120.png)
Typ sprzętu: Wzmacniacze Stereo
Producent: Diora
Model: WS-4421
(2.33/5 na podstawie 3 opinii)
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Nie znałem innych firm
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Kolumny 8 ohm, trójdrożne, własnej roboty
Dźwięk dość dobry w sam raz dla początkujących lub wymagających audiofilów. Bas czasem dudniący, lepiej nie włączać filtra. Niestety słabe możliwości dynamiczne. Srednica troszkę wycofana. Kłujące wysokie tony.
A co do podłączania żródeł to normalnie do oznaczeń cd, tuner, tape. Wejście i wyjście na korektor należy zmostkować, tzn. połączyc chinchem w pętle.
Posiada wyjścia na 2 pary kolumn, ale jednocześnie może grac tylko jedna.
Dwa filtry:
1. wzmocnienie basu i sopranów
2. subsoniczny, odcina bardzo niski bas
Fajny wskaźnik wysterowania, najlepiej wygląda w nocy.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Bo na szybko potrzebowalem wzmacniacza Stereo a przerazilem sie roznica brzmienia w stereo jak podlaczylem dla zabawy stara Diore, ktora buczy w jednym z kanalow... zagrala lepiej i dynamiczniej od Onkyo TX DS 484
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: nie porownywalem
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Avance Omega 503, stary Pioneer DVD 535
Cala historia zaczela sie kilka dni temu, kiedy dla zabawy podlaczylem stara diore (nie pamietam nawet symbolu - wiem, ze ma korektor) i po kilku chwilach okazalo sie, ze gra lepiej od Onkyo TX DS 484. Jakkolwiek wiedzialem, ze onkyo to nie zaden hi-end, to jednak tego sie nie spodziewale. Planuje zakup lepszego wzmacniacza, ale poniewaz mam teraz sporo wydatkow, wiec postanowilem zadowolic sie polowicznie. Kupilem uzywana Diore WS 4421 no i podlaczylem. Faktem jest, ze Omegi 503 sa 4-ohmowe (byc moze dlatego przy bardzo glosnej grze zaczynaja trzeszczec glosniki) a wzmaczniacz min. 8 Ohm, ale trudno.
Dynamika brzmienia poprawila sie znacznie - pokoj ma ok. 23 m2. Jednak Onkyo gra cieplej pod wzgledem sopranow i wydaje mi sie (nie jestem wytrawnym audiofilem), ze bas bardziej kontroluje. W zwiazku z tym, iz ostatnio nie uzywam kina domowego postanowilem pojsc na kompromis. Otoz podlaczylem DVD kablem cyfrowym do amplitunera, a ten z kolei z gniazda sluchawkowego wyprowadzilem na Diore. Co ciekawe, dzwiek sie poprawil. Musialm troche pocwiczyc z galkami, aby znalezc otimum tego sprzetu, ale bas stal sie bardziej zdyscyplinowany, sopran przestal kluc w uszy, a dynamika mogla sie jedynie nieznacznie pogorszyc. Zastanawia mnie tylko jedno. Czy w kazdej diorze tego modelu trzeba wchodzic przez wyjscie na petle korektora?? Czy moze ktos w tym wzmacniaczu cos pokielbasil. Tak czy inaczej nie jest zle. Mam chrapke na Harman Kardon 750 i jakis dobry wzmacniacz stereo, ale to kwestia przyszlosci. Jak ktos ma jakies ciekawe rady do jeszcze lepszego skonfigurowania tego sprzetu to prosze o info. Tuning nie wchodzi w gre, bo ani sie nie znam, ani nie mam czasu tego zalatwiac w serwisie. Pozdrawiam
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: nie kupilem, dostalem do naprawy
Ile zapłaciłeś/aś?: nie zaplacilem
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: nie wybralem
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: AR CD-06, Technics SL-L20, Radmor LS30
WSa dostalem do naprawy ale jak kazda nowa zabawke w domu postanowilem choc na krotko pouzywac. Egzemplarz byl sfatygowany w wysokim stopniu (obudowa tak poobijana ze nie wiem co sie z nim dzialo) ale okazalo sie ze po naprawie (a raczej poprawce "naprawy" wykonanej przez kogos blizej ani dalej mi nieznanego) dziala i to nawet calkiem znosnie.
Design mnie osobiscie sie nie podoba ale to kwestia nie podlegajaca dyskusji wiec dajmy spokoj. Budowa wewnetrzna nie zachwyca - platanina kabelkow, elementy takiej sobie jakosci (coz - w owym czasie inne nie byly osiagalne ...) za to caly wzmak jest na elementach dyskretnych. Moze stanowic dobra baze do eksperymentow pt. tuning, w razie czego latwo naprawic/przywrocic do poprzedniego stanu jesli nawet by i caly splonal to i tak droga taka zabawka nie jest. Poza tym fajna rzecza jest filtr subsoniczny - obecnie rzadko spotykany (a szkoda - wlasciciele gramofonow wiedza o co chodzi). Wskazniki wysterowania na LEDach przydaja urzadzeniu zycia. 2 pary gniazd glosnikowych, wyjscie na sluchawki.
pierwsza i zasadnicza uwaga odnosnie dzwieku - nalezy bezwzglednie slychac przy barwie dzwieku ustawionej na srodek. Nawet male ruszenie potencjometrami "na plus" zdecydowanie pogarsza dzwiek - gora zaczyna swiszczec a bas i dolny srodek buczec. Ewidentna wpadka konstruktorow. Loudnessu tez lepiej nie uzywac.
Brzmienie z CD jest calkiem niezle. Wrecz powiezialbym ze zaskoczylo mnie bo spodziewalem sie czegos znacznie gorszego! A tu prosze - srednie tony znosne i nawet cosik tam slychac na drugim planie. Bas niestety krotki i plytki (moze to wina moich dosc trudnych kolumn - innych nie mialem po reka). Najslabsze sa chyba wysokie - swiszcza, szczegolnie na kablach o wysokiej pojemnosci (np. przewody DIY z tasmy komputerowej - odpadaja). Dlatego reszte udsluchow robilem na jakis cieniutkich kabelkach (jedyne ktore mialem w domu ktore miescily sie do zaciskow glosnikowych) o bardzo delikatnie mowiac posledniej proweniencji i jakosci. Stereofonia i dynamika sa znosne.
Niestety gorzej jest z wejsciem gramofonowym (przynajmniej z moim Technicsem). Brzmienie jest "cienkie", wyostrzone, klujace w uszy, po prostu nieprzyjemne.
Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe.
Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.
Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.
Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.