.png.2fedbaeed142d9ffa7ad27f243687120.png)
Typ sprzętu: Inne
Producent: Enerr
Model: Power Point
(5/5 na podstawie 2 opinii)
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Meloman Lublin
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Odsłuch w sklepie
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Listwy Supra i Gigawatt
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Wzmacniacz Cambridge Audio A-500, końcówka mocy Cambridge Audio P-500,odtwarzacz Cambridge Audio D-540,tuner Cambridge Audio T-100, konekty Van Den Hul The Second i VdH D-102, głośnikowe Van Den Hul D-352 i Clearwater- biamping ,sieciowe Neel n7eGold i E
Po wygrzaniu trwającym parę dni daje zupełnie nową jakość dżwięku. Otwarte brzmienie ze znakomitą sceną i o klasę lepszą stereofonią. Dżwięk nabiera masy i wyrażnie poprawia się dynamika. W każdym rodzaju muzyki słychać zupełnie nową jakość, zwłaszcza cieszy mnie redukcja szumów tunera, słucham prawie wyłącznie dwójki, z muzyką klasyczną jak wiadomo, z anteny pokojowej zresztą. Instalacja przyzwoicie izolowanych kabli sieciowych Neel i Enerr, oraz listwy Enerr, dała ogromną poprawę jakości odbioru tej stacji. W akustycznym jazzie i brzmieniach progresywnego rocka Enerr Power Point sprawdza się znakomicie z efektami o których wspomniałem wyżej. Listwy Enerr używam od dziesięciu miesięcy, zdecydowanie ją polecam, wcześniej przez ok. 2 lata używałem Supry, później wypożyczonego Gigawatta, ale Enerr dał największą poprawę jakości odsłuchu, i w końcu uwolnił mnie od koszmaru uzależnienia jakości dźwięku od aktualnego stanu prądu w sieci, co w bloku mieszkalnym ze starą instalacją elektryczną często skutecznie zniechęcało do słuchania muzyki.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: słuchany w sklepie/salonie
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Salon audio video w Łukowie
Ile zapłaciłeś/aś?: Zakupiłem droższy model.
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Wybrałem droższy model, choć Power Point niewiele mu ustępuje.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Kondycjoner NEEL N5 2300K mkII, Shunyata Hydra2, listwa Fellowes.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Obecnie CD NAD S500, wzmacniacz NAD S300, listwa Enerr Power Station (wcześniej kondycjoner NEEL N5 2300K mk II, JMLab Focal Electra 926, Audioquest Bedrock, Audioquest Panther XLR, platforma Troks, Enerr Blue Energy (wzmacniacz) i Enerr Deep Black (CD).
Z Enerr Power Point zetknąłem się po raz pierwszy na tegorocznym Audio Show. Wizualnie listwy Enerra nawet mi spodobały. Szef firmy, miły człowiek, dużo mówił o swoich produktach, a ponieważ miałem już 2 sieciowki Enerra, trochę sobie porozmawialiśmy. Ja miałem wówczas kondycjoner NEEL N5 2300K mkII, z którego byłem bardzo zadowolony, ale ponieważ ostanio zmieniłem elektronikę na trochę lepszą, nosiłem się z zamiarem zakupu lepszego kondycjonera, ale nie listwy zasilającej. Szef Enerra zachęcał mnie jednak do wypróbowania listwy. Ja jednak myślałem o kondycjonerach Power Audio Lab, Gigawatt lub Shunyata Research.
Jakiś czas po powrocie z Audio Show, na odsłuch listwy Enerr Power Point namówił mnie właściciel lokalnego salonu audio-video. Powiedziałem czemu nie. Porównaliśmy ją z kolegą do mojego NEEL-a (zaocznie, bo już był sprzedany) oraz Hydry 2 Shunyaty. Robiony był nawet ślepy test, w którym lepiej wypadł Enerr. Jego przewaga uwidoczniła się zwłaszcza w potędze i kontroli basu oraz ogólnej plastyczności "analogowości" brzmienia. Od Hydry2 jest też bardziej funkcjonalny (6 gniazd przeciwko 2 i gniazdo IEC Euro przeciw USA).
Zarówno w moim systemie, jak i u kolegi listwa działała znakomicie i to z różnymi kablami sieciowymi: Enerr, NEEL, NBS, Shunyata.
Odsłuch tej listwy zachwiał moim przekonaniem, co do wyższości kondycjonera nad listwą zasilającą. Kondycjoner może być śmiało jednym z klocków w systemie np. NEEL, który jest bardzo ładnie wykonany, ma wyświetlacz napięcia i pilota. Liczy się jednak wpływ na dźwięk, a ten był wyraźnie lepszy z listwą Enerr. Moja decyzja była więc dość szybka: zakup listwy, ale droższego modelu (w ciemno, wierząc że będzie jeszcze lepsza) Power Station.
Aha. Ciekawe jest to, że przy swoich dość przystępnych cenach obie listwy Enerra mają wewnętrzne połączenia z litych szyn ze specjalnego mosiądzu eutektycznego. Wiekszość firm najczęściej stosuje zwykłe przewody miedziane.
Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe.
Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.
Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.
Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.