Skocz do zawartości
Kable

Cardas Quadlink Power Cord

Cardas jest producentem znanym w świecie audio. Charakteryzuje się umiarkowanymi cenami, jak na dzisiejsze, często abstrakcyjne pułapy, jaki osiągają niektóre firmy działające w sektorze audio. Widać, że pomimo szaleństwa, jakie ogarnęło rynek, Cardas ma propozycję dla średniozamożnych audiofilów. Oczywiście okolice tysiąca złotych za niecałe dwa metry przewodu sieciowego nie jest małym wydatkiem, jednak jest to kwota, którą wielu jest jeszcze w stanie zaakceptować, jeśli zysk w poprawie dźwięku będzie znaczny.

ccs-24402-0-85313800-1387897650_thumb.jpg

 

Szukając materiałów do artykułu, wszedłem na stronę Cardasa. Szczerze wszystkim polecam obejrzenie zamieszczonych tam filmów z różnymi doświadczeniami. Można znaleźć tam sporo ciekawostek, bez względu na to czy ktoś daje wiarę w zmiany dźwięku poprzez zastosowanie skomplikowanych technologii, czy też nie, strona naprawdę jest ciekawa.

Nie znalazłem precyzyjnych informacji na temat budowy omawianego w teście modelu. Jest pewne, że żyły są wykonane z wysokiej jakości miedzi. Z zewnątrz kabel sprawia solidne wrażenie, jednak nie będzie misternie wykonaną ozdobą, z ładnymi plakietkami, puszkami, czy drewnianymi nakładkami. Quadlink wygląda zwyczajnie, jednak nie sposób mu czegokolwiek zarzucić. Wtyki są solidne, a przewód ma słuszną grubość.

 

ccs-24402-0-76959900-1387897555_thumb.jpg

 

Dźwięk:

 

Cardas stereotypowo jest postrzegany jako producent kabli o masywnym brzmieniu, z wycofaną górą pasma. Sieciowy Qudlink po części wpisuje się w ten schemat, jednak nie w pełni. Dzieje się tak za sprawą dość dźwięcznej i szczegółowej prezentacji wysokich tonów, oraz dużej dynamice. Ta ostatnia cecha, mówi nam, że spora masa nie musi powodować spowolnienia i konturu ataku. W przypadku omawianego kabla, nic z tych rzeczy nie występuje. Owszem, wypełnienie (tak zwane „body”) jest spore, ale zachowane są odpowiednie proporcje wypełnienia do szybkości narastania i wygaszania sygnałów.

Scena kreowana przez system, nie zostanie jakoś spektakularnie powiększona, jak robią to niektóre kable. Wszystko pozostaje na swoim miejscu, bez wyżynania tego w przestrzeni. Nieco więcej mogłoby być powietrza wokół pozornych źródeł dźwięku, tutaj można by oczekiwać nieco więcej.

Wpięcie kabla w system, powoduje zmniejszenie drażniących sybilantów w głosach wokalistek. Całość staje się płynniejsza, jednak nie pozbawiona pazura. Góra pasma jest rozdzielcza, chociaż można oczywiście lepiej. Jednak jest to poziom wysoki w tym przedziale cenowym. Dzwoneczki wybrzmiewają długo i wyraźnie, podobnie ma się rzecz z wyższymi dźwiękami perkusjonali. Talerze są nieco patynowe, bez ostrego ziarna, jak się to zdarza ze zwykłej komputerówki.

 

Średnie tony niczym szczególnym się nie wyróżniają, są dopasowane do całości. Dźwięki w tym zakresie są dociążone i odrobinę bardziej nosowe. Objawia się to przyjemniejszym brzmieniem, pozwalającym na dłuższe słuchanie. Nie będziemy dzielić włosa na czworo, bo nie to jest na pierwszym planie. Jednak ilość szczegółów nie jest ograniczona, po prostu są one odrobinę bardziej schowane. Kabel nie wyciąga ich z tła i po prostu nie eksponuje skrzypnięć, otarć ręki o strunę itp. Wszystko to słychać, ale w drugim tle. Wielu zapewne spodoba się taka prezentacja, inni będą zawiedzeni. Moim zadaniem jest takie rzeczy zaznaczyć, resztę trzeba sprawdzić w swoim systemie.

 

ccs-24402-0-34325800-1387897685_thumb.jpg

 

Podsumowując, kabel w stosunku do zwykłej sieciówki załączanej najczęściej do sprzętu, wprowadza nieco analogowości, zabierając ostrości z jazgoczącej góry pasma. Z większością konfiguracji zmiany te są naprawdę duże, chociaż muszę tu nadmienić, że w systemie opartym na klockach Audioneta, były mniej słyszalne. Nie będę udawał, że wiem czemu się tak dzieje. Słyszałem o tym, że Audionet jest właśnie tak projektowany, żeby zmniejszyć wpływ kabli. Z drugiej zaś strony, znam inny system, gdzie za wzmocnienie sygnału jest odpowiedzialna identyczna końcówka mocy AMP1. Nie miałem okazji podpiąć do niej testowanego kabla, jednak właściciel systemu mówi o dużej jego wrażliwości na zastosowane kable zasilające. Tak więc wynika z tego, że Tylko w kompletnym systemie Audionet a, wpływ ten jest mniejszy niż zwykle. Być może ma to związek z prowadzeniem mas. Rozgadałem się nieco o elektronice, a przecież to kabel jest bohaterem niniejszego artykułu. Tak więc wracając do niego, przyznam, że lubię taką sygnaturę dźwięku wprowadzanych przez sieciówki. Pasuje ona do większości znanych mi wzmacniaczy tranzystorowych, z lampą może być różnie.

Cardasa Quadlink Power Cord polecam wszystkim tym, którzy szukają sposobu na delikatne ocieplenie dźwięku, przy zachowaniu jednocześnie jego detaliczności. Uważam, że w tej cenie, to uczciwa propozycja, którą obowiązkowo powinniśmy brać pod uwagę.

 

ccs-24402-0-30979600-1387898009_thumb.jpg

 

~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Na koniec chciałbym podziękować koledze goliatpl z salonu Q21, za udostępnienie kabla do testu.

Powyższy tekst przyszło mi zamieścić w okresie świątecznym, z tej okazji chciałbym wszystkim życzyć zdrowych i wesołych świąt, oraz spełnienia wszystkich marzeń, w szczególności oczywiście tych związanych z naszą wspólną pasją.

 

 

Tekst i zdjęcia:

Robert Trzeszczyński

 

Cena: 1 050,00 zł

 

Link do strony Cardasa: http://www.cardas.com/welcome.php

 

Dystrybucja: Voice Sp. z o.o.

43-400 Cieszyn, ul. Moniuszki 4

Telefon 33 851 26 91

[email protected]

 

Sprzęt udostępniła firma Q21

95-200 Pabianice, ul. Reymonta 12

Tel. +42 213 01 66 w.11/12/13

Fax. +42 213 01 66 w.19

Tel. kom. (1) 605 789 290

Tel. kom. (2) 661 735 000

Tel. kom. (3) 665 452 000

Mail: [email protected]

 

System wykorzystany w teście:

Kolumny: Dynaudio C3, Zoller Solution

Końcówki mocy: ML 23.5, Audionet AMP 1

Preamp: Thule PR 100, Audionet PRE1V2 + zewnętrzny zasilacz EPS

CD: Audionet ART V2

Transport: SB Touch,

DAC: Audio surgery Protagonist,

Kable głośnikowe: Audioquest Midnight,

Kable sygnałowe: Cosmic Audio, Siltech SQ-56 G3

Kable cyfrowe: Audiomica Laboratory Calcit GLD,

Kable sieciowe: Nemesis Audio Project, Tara Labs, Transparent,

Listwy sieciowe: Sun Leiste,

Pokoje odsłuchowe: 19m2 i 19,5m2, zaadaptowane akustycznie

Data dodania




Audio-Technica ATH-CKS30TW+

Choć zaokienna aura na to nie wskazuje a i pesymistyczne prognozy meteorologów o czających się tu i ówdzie arktycznych wirach mogą nieco pokrzyżować wyjazdowe plany, fakt nadchodzącej wielkimi krokami majówki jest niepodważalny, więc trudno się dziwić, iż co bardziej niecierpliwi już zaczynają ustawiać się w blokach startowych. Dlatego też jak co roku jednostki niewyobrażające sobie odstawienia muzyki nerwowo rozglądają się za akcesoriami takowy kontakt z ulubionymi dźwiękami zapewniającymi. Na

Fr@ntz
Fr@ntz
Słuchawki

Sezon festiwali 2025 nadchodzi – i będzie się działo!

Jeśli czujesz, że zbliżające się lato to nie tylko czas krótkich spodenek i lodów na patyku, ale przede wszystkim muzyka na żywo, śpiew pod sceną i ten specyficzny kurz unoszący się nad festiwalowym polem – to znaczy, że wiesz, co dobre. Bo sezon koncertów plenerowych i festiwali muzycznych w Polsce to coś, co fani dźwięków świętują niemal jak narodowe święto. A 2025 rok zapowiada się naprawdę kozacko. Zaczynamy klasykiem – Męskie Granie. To nie tylko seria koncertów, to zjawisko kulturowe,

AudioNews
AudioNews
Felietony

Laudberg M1

O ile w High-Endzie sky is the limit, czyli ceny już dawno poszybowały daleko poza Układ Słoneczny, tak w tzw. budżetówce da się zaobserwować zdecydowanie bardziej optymistycznie nastawiający do życia trend. Otóż okazuje się, iż wbrew pozorom i rozsiewanemu defetyzmowi o dramatycznym spadku jakości dostępnych na rynku towarów parafrazując szkoleniowców naszych boiskowych kopaczy nawet w segmencie zaskakująco niskich cen „nie ma słabych drużyn”. Po czym wnoszę? A po reprezentantkach do teraz zupe

Fr@ntz
Fr@ntz
Kolumny

SilentPower prezentuje OMNI LAN: Stworzony przez perfekcjonistów dla purystów

Southport, Wielka Brytania – SilentPower, marka-córka iFi audio – pioniera w dziedzinie innowacji audio oraz komponentów o wysokiej wydajności – z dumą ogłasza premierę OMNI LAN – optycznie izolowanego przełącznika sieciowego stworzonego z myślą o wymagających purystach, dla których liczy się najczystsze możliwe doświadczenie audiowizualne. Nawet najbardziej zaawansowane systemy AV mogą zostać niezauważalnie ograniczone przez jeden, często pomijany element – standardowy przełącznik sieciowy. S

audiostereo.pl
audiostereo.pl
Nowości | Testy | Inne 1

Czy muzyka stała się tylko tłem?

Wchodzisz do kawiarni – w głośnikach leci „coś”, czego nie rozpoznajesz, ale rytm buja. Włączasz Spotify – ładujesz playlistę „Chill Beats to Study/Work/Exist To”. Jedziesz autobusem – ktoś obok słucha lo-fi przez słuchawki z przeciekającym basem. Słuchamy więcej niż kiedykolwiek, ale... czy naprawdę słuchamy? Jeszcze dwie dekady temu kupowało się płytę po długim oczekiwaniu na premierę. Otwieranie opakowania, czytanie wkładki, poznawanie tekstów – to był rytuał. Dziś? Kliknięcie „play” i s

audiostereo.pl
audiostereo.pl
Felietony


Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia



Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.